D

LED TABELA

Başlatan DENIZ, 05 Mayıs 2012, 23:20:08

DENIZ

IYI GUNLER, BEN LED TABELALAR HAKKINDA BILGI ALMAK ISTIYORUM. SOKAKLARDA GORDUGUMUZ GOZ ALICI ANIMASYONLU ( KAYAN YAZILAR, IC ICE GECEN SEKILLER) BUNLARI ARASTIRIRKEN PIC E BULASTIM VE KURTULMAK ICIN IKI TANE KITAP ALDIM FAKAT ASSAMBLEY DILINI ANLATIYOR BIR GRAM ANLAMADIM ETE HOCANIN BASKA BIR YERDE YAZISINI OKUDUM VE ANLAMAYA BASLADIM. BENIM SORUNUM KENDI HAZIRLADIGIM BIR ANIMASYONU KAYAN YAZILAR VE IC ICE GECEN SEKILLER I BASICDE, SATIN ALACAGIM BIR KART ILE PIC E ATMAK VE PIC I ALACAGIM BIR METRIX LED DE OYNATMAK. BIR KARTIN USTUNDE 8 ANIMASYONU AYNI ANDA YAPABILIYORMUYUM?KAYMA ISLEMI BITINCE DIGER ISLEM,  OTEKI,OTEKI VE OTEKI, TEKRAR YENIDEN BASTAN AYNISI, MUMKUNMU? HANGI PIC I KULLANMALIYIM? ORNEK BIR BASIC DOSYASI NEREDEN BULABILIRIM?HER SEY ICIN TESEKKURLER

ete

Deniz,
Mesajlarını büyük harflerle kesinlikle yazma. Yanlış bir anlamı vardır forum dilinde. Kızmak bağırmak anlamına gelir.
İlgilendiğin konu biraz Ticari alana taşıyor. Bu nedenle öyle istediğin gibi örnek program falan bulamazsın.
Bu nednele çalışıp kendin bir şeyler tasarlamak zorundasın. Universl matrix kartı hazırlanır ise değişik animasyon programları aynı kart üzerinde elbette çalıştırılabilir. Ama dediğim gibi kartı da programlarıda kenidn tasarlamalısın.
İşinbaşından başlaman menfaatine olacaktır elbette. Bir iki ay içinde istediklerini yapacak hale gelebilirsin.
Yinede forumlarda kısmi olarak kayan yazı ve animasyon projeleri yayınlamıştır onalrdan en azından fikir almak için yararlanabilirsin. Takıldığın yerleri burada sorabilirsin. Ama işin bütününü sorarsan pek cevap alabileceğini sanmıyorum.

Ete

fatih88

hocama katılıyorum bende bir keresinde azar yemiştim hocamdan pek forumlara takılan biri değilim ufak tefek programları hep buyuk harfle yazdıgım icin el alıskanlıgı nedeni ile yazıyordum ona tekrar burdan ozur dilerim ayrıca istemis oldugun devre ticari bir uygulama biraz devre üzerinde karalama yapki yardım alasın deniz kardesim bazı forum sitelerinde istedigin calısma var biraz arastır bulursun iyi calismalar
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

DENIZ

Tesekkurler. evet arastiriyorrum fakat istedigime bir turlu ulasamiyorum. Evet hocam dediginiz gibi arastiriyorum, fakat arastirmayla olmuyor, deneyip yanilmayi gormek istiyorum, isin basinda olan biri icin ne satin almayi oneriyorsunuz? almis olacagim programlama kartinin  ozellikleri ne  olmali? bir internet sitesinde, programlama karti uzerinde uygulama devreside vardi uzerinde 10 adet led li, tavsiye edermisiniz? hazirladigim programi devreyi kurmadan bir simulasiyon uzerinde gorme sansim varmi? Biliyorum cok soru sordum fakat yeni baslayan biri icin mazur gorun;

ete

İşlemciye program atmak için başka bir ürün aramaya gerek yok. PicKit2 programlama devresini alacaksın.
ZIF soketli olan olursa daha iyi olur. Aksi halde kendin soket yapmak zorunda kalırsın.
www.xpkits.com adresinde satılıyor başka yerlerde de vardır. Araştırırsan bulursun.
Bu xpkits sitesinde ayrıca deney kartlarıda satılıyor. Epeyce kaliteli ürünleri var.
Deney kartları çok fazla üniversal değillerdir. Programda kullanabildiğinbütün bacakları sana vermeyebilirler ama sonuçta ufak tefek değişikliklerle programları deneyebilirsin.

Ete

xoom