LoRa modülü ile uzaktan haberleşme

Başlatan MFY, 27 Eylül 2021, 14:04:15

Dtmf

100 km isi cok teferruat ister uygun anten uygun moduller rf amplifierler .fikrimi soracak olursan SIM modulelrine yonel bu mesafede telefonun cektigi heryerde ceker verileride islemek isyiyorsan ister cep tel sms olarak alirsin istersen 1 adet daha sim modulu ile gelen mesaji alip islemci ile islersin sana kalmis.

Dtmf

ha bide yanlis hatirlamiyorsam bu formda rf konusu yasak biliyorum ete hoca uyarmisti daha once sadece on fikir veriliyor devre semasi veya rf konusunda program kodlari paylasilmiyor sen arastirip bulacaksin

aRci

Konu kısıtlaması olduğunu ilk defa duyuyorum. Ete bey prensip olarak kod paylaşımı yapmıyor kendisi ama bu form için bir kural değil. RF konusu sizin soylediginize gore benim fikrim kötü amacla kullanılabilecek bir durum o sebeple bir yaklaşımda olabilir.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: MFY - 10 Ekim 2021, 22:21:23Öncelikle biraz daha sakin olmanızı rica ediyorum. Burada tartışma değil bilgi alışverişi yapmak amacıyla bulunuyoruz, yargılamak için değil diye düşünüyorum.

Soruya gelince, birkaç sensör ile ölçüm yapılıp ölçülen değerler'in(küçük byte yani) iletimini yapmak istiyorum. 100 km deme nedenim misal bu sensör izmirin bir ucunda olabilir ben ise manisadayım. Bu veriyi yanına gitmeden evimden veya iş yerimden almak istiyorum. Şuan aklımda LoRa modülü var başka neler olabilir onu araştırıyorum. Yasalar da birden fazla LoRa için bir şey var mı bakacağım telsiz çilek dediğinize de bakacağım teşekkür ederim.
ne kadar sakin olduğumu anlatmam bile çok mümkün değil.
tartışma kelimesi son ne zaman zihnimden geçti onu bile hatırlamıyorum.

sadece sorularınıza cvp verebilmek için; sorduğum soruların cevabını biliyor olmak lazım, çoook normal şekilde size cvp verebilmek adına o soruları sormuştum.

okuduğun okulu ise, sadece merak ettiğimden sormuştum.

size başarılar.

ete

RF konusu malum sebepler yüzünden kısıtlamalı işleniyor. Çok fazla kod açık şema vs açık vermek yok. Bir projenin bütününü buraya koymak yok. Bunlar düşünebildiğim tedbirler. Bilgi herkese açık bir konu. Ama bilmeyen buradan öğrenmesin isterim. Lütfen bu konudaki hassasiyetime saygı gösterin.

Ete

MFY

Alıntı yapılan: ete - 11 Ekim 2021, 15:27:25RF konusu malum sebepler yüzünden kısıtlamalı işleniyor. Çok fazla kod açık şema vs açık vermek yok. Bir projenin bütününü buraya koymak yok. Bunlar düşünebildiğim tedbirler. Bilgi herkese açık bir konu. Ama bilmeyen buradan öğrenmesin isterim. Lütfen bu konudaki hassasiyetime saygı gösterin.

Ete
Malum sebepler nedir ben bilmiyorum ve şuan bitirme proje alanım, kablosuz haberleşme. Onun için bilgi arıyorum. Ayrıca RF dediğiniz ve yasak dediğiniz kapsam tam olarak nedir?

ete

Yasak diye bir şey yok yasak olsa bunları bu platformada konuşamzdık zaten. Kısıtlama var diyelim daha doğru. Malum günümüzde pek çok terörist eylemi uzaktan kumanda kullanılarak yapılıyor. Amacım bu tür insanlara bir şeyler öğretmemek. Umarım anlarsın.

Ete

MFY

Alıntı yapılan: ete - 16 Ekim 2021, 18:27:03Yasak diye bir şey yok yasak olsa bunları bu platformada konuşamzdık zaten. Kısıtlama var diyelim daha doğru. Malum günümüzde pek çok terörist eylemi uzaktan kumanda kullanılarak yapılıyor. Amacım bu tür insanlara bir şeyler öğretmemek. Umarım anlarsın.

Ete
Anladım teşekkür ederim, yanlış anlamayıp bilgilendirdiğin için.