S

Cnc Devre [Çalışırmı ? ]

Başlatan silent_34_, 03 Eylül 2011, 13:04:25

KAZIMUGUR

KAZIMUGUR

Mekanik konularda iyi isen ve " duygusal " bir insansan yapılabilir.
Tabii uygun kodları verebilen cam programında olmalı.
Mach3 programı ile 6 eksene kadar kontrol mümkün.

mierdogan

Punch makinesi gibi çalışıyor sanırım fakat bunda takımların hepsi o başlıkta başlık dönerek kullanılacak takımı seciyor servo sistemlerdir benim gördüğümde encoder vardı ve 5mm dkp kesebiliyordu :) panocularda falan oluyor bu cihaz genelde

Dkp: Normal saca göre daha açık renkli bir malzeme :)

Saygılar...

"Doğal bir esin arzulu bir isteğe dönüştüğünde, insan hedefine dev adımlarla ulaşır..."

KAZIMUGUR

Takım seçmek kolay.
Step motorda kullanılabilir.
Step motorlar , elektronik gelişmediği zamanlardan kalma yanlış biilgiler ile değerlendiriliyor.
Ve sanki servoların yaptığı işi yapamaz zan ediliyorlar...

Videodaki makineler takım değiştirme komutlarıyla çalışmasının yanında , bıçağı , daima kesim çizgisine teğet kullanırlar.
Bunu cam yazılımı sağlıyor.
Biraz kısıtlı olmakla beraber mach3 yazılımında bıcak taşıyıcıyı döndürerek daima teğet kalmasını sağlayan seçim var.( .dı , tam hatırlamıyorum , pdf karıştırmak lazım)
Bu tip çalışma reklamcıların yapışkan çıkartmaları kestikleri makinelerde kullanılıyor.

Saç kesenlere punch deniyor.
Onların mantığı biraz daha farklı.
(dkp sıcak çekmeli haddeli saç)

rercan

arkadaşlar bu makina vakum altında 7 cm e kadar tekstil kesiyor ( kumaş elyaf composit gibi ) bende teknisyenliğini yapıyorum. tamir onarım bakım kurulum.  amerika malı.

ucunda sadece bıcak var  dönme sırasında bıcagı bileyliyor.kumas konveyorunde 30 hp  vakum altında sıkıştırılıyor.  saatte 100 metre kesebiliyor .