60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

kotan04

arkadaşlar merhaba saatin pcb sinden elinda fazla olan varsa ücreti karşılığında alabilirim uzun zamandır malzemeleri elimde birtürlü uğraşamadım
iyi çalışmalar

efsanepoldem

Telefon et yüksel bey ile görüş sana yardımcı olacaktır.

kursadkurtbey

Ete hocam dediklerinizin hepsini kontrol ettim sensör doğru bağlı ve 1 ve 3 nolu bacaklara 4.9 volt geliyor. Sensörü de değiştirdim yine aynı

kotan04

Alıntı yapılan: efsanepoldem - 25 Eylül 2014, 10:07:40
   Telefon et yüksel bey ile görüş sana yardımcı olacaktır.
kendisiyle görüştüm şu an ellerinde yokmuş yeniden yapımı 80+ 25 tl şeklinde olur dedi :(

ete

Kursad;
Sensör doğru ise o zaman sorunu PCB de aramak lazım. Yazılımda kusur arama. Ben dahil bir çok kişide aynı yazılım çalışıyor.
O halde geriye ya işlemci (sensör pin), ya beslemen yada PCB de bir kusur vardır. Başka bir şey aklıma gelmiyor doğrusu.

Ete

kursadkurtbey

Evet ete hocam yazılım da zaten sorun yok sorun bende hocam resim eklesem bir bakabilir misiniz? Sensör kısmı haricinde başka bir yerde sorun olabilir mi?

ete

Resimden anlamak gerçekten zor. Devreyi fiziksel olarak incelemek gerek.

Ete

kursadkurtbey

Tamam hocam ben tekrar bir kontrol den gecirim teşekkür ederim.

kursadkurtbey

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar bu saat bana kafayı yedirtecek ete hocamın pcb siyle karşılaştırdigimda aynı değişen birşey yok gibi görünüyor. Üstad larim rica etsem yaptığım pcbyi eklesem kontrol edebilirmisiniz baştan sona sizden başka yardım isteyecek kimse yok. Arkadaşlar gerçekten çok uğraştım ama bir türlü olmuyor ne hikmetse şimdiden teşekkür ederim.

ete

kursadkurtbey

Hocam çok teşekkür ederim şimdiden ilginizden dolayı saygılar

ete

Kullandığın işlemci nedir? 16F876 mı yoksa 16F876A mıdır?

Ben karıştırdım sanırım matrix saat değil bu 7 segment olanı her halde. Birde şemasını koysaydın daha rahat bakardık.
Ama neden 16FF88 unutmuşum sebebini?
Ete