60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

erdoganacun

ete  hocam   öncelikle  saygılarımı  sunuyorum   sizin yaptığınız  saat  projelerinde    animasyonlu  olan varmı  varsa  hex  dosyası  gönderebilirmisiniz  dk  ve  saat olandan  hocam 

ete

Animasyondan neyi kast ettiğini açıklarsan daha iyi bir yanıt verebilirim.
Yaptığım saat projelerinde genelde işlemci kapasitesini sonuna kadar kullanmış oluyorum. Bu nedenle animasyonlara pek yer kalmıyor.
Bir ara 7 segmentleri ilk açılışta segment dolaştırması yaparak biraz animasyon katmıştım. Ama bana göre lüzümsuz bir ayrıntı idi. Bu şekilde istiyorsan bulurum belki dosyayı. Geçenlerde bir saat gördüm. Saat - takvim ve derece gösteriyor ve birinden diğerine geçişlerde benim yaptığıma benzer segment döndürmesi yapıyor idi. Aslında dikkat dağıtıcı bir şey konu asıl amacından sapmış oluyor.

Sevemedim maalesef. Sevmeyincede içimden yapmak gelmiyor. Zaten işlemci değiştirmek gerekiyor. Bu nedenle bana külfet olarak gözüküyor bu iş.

Ete

erdoganacun

ete  hocam  sizin  bahsettiğinizz osya   saat  derece  bitiminde  bir animasyon  yapıyorya  yani  sizin  anladığınız  şekilde  bir  dosya  varsa  paylaşırsanız sevinirim                   hocam  dotmatrixli  panoya  gelince ticari  dedi.niz    ücret   mukabilimi olyor   hocam  eğer ücret   mükabili ise  mümkünse  meil  adresime  fiat  listeniz  varsa   gönderebilirseniz  sevinirim 

ete

Animasyonlu bir şey yapmıştım ama yalnızca ilk açılışta animasyon yapıp normal programa geçiyor idi.
İstersen onu yollarım. Diğerini yapmadım. Yapmak için zaman ve konsantrasyon lazım. Bir ara ilgileneceğim. Bu hafta seyehatlerim var . 15 gün benden bir şey beklemeyin desem yeridir.

Özel projeler için belirli bir fiyat listem yok. Proje kapsamına  ve benden alacağı zamana göre belirliyorum. Tam olarak sana ne lazım olduğunu bana özel mesajla söylersen bir şeyler söyleyebilirim. Mesajında projeyi nasıl teslim alacağınıda aşağıdakilerden birini seçerek belirt.
-Yalnızca devre şeması ve program
- İlave olarak bir prototip
- Devre şeması + Program + PCB hazırlığı ve 1 adet numune.

Ete

erdoganacun

ete  hocam  bana   1-  kayan  yazı   en  az  10 animasyonlu    pcb+ programı   ......    2-  10  satıra 10  dijitli  fiat  panosu  pcb+program  3-  48x48  bilgi  panosu   pcb+program  lazım   bana  ayrı ayrı  fiat  verebilirsen  çok   sevininirim   

ete

Erdoganacun,
Her zaman söylerim. Ben hayatımı elektronikten kazanmıyorum. Bu iş benim hoby olarak yürüttüğüm ama bazen de fazlaca üzerine düştüğüm bir konu. Genelde ticari proje üretiyorum diye ortaya atılmıyorum. Çünki özellikle senin bahsettiğin projeleri yapabilmem için en azında bir iki kişi ekibim olması bir atölyem olması ve benimde yalnız bu işle uğraşmam gerekir.
Tek proje bazında düşünürsek, kayan yazı projelerini oldum olası sevmem. Beynimi gerçekten zok zorluyor yatıp kalkıp o işin programını düşünür oluyorum. Bu nedenle onu geçelim. Diğerlerini yapabilirim ama zaman verirsen. Daha doğrusu ben şu zamanda bitiririm diyemem. Çünki arlıklı olarak uğraşabileceğim bir konu. Üstelik birini bitirmeden diğerinede geçemem.
Nazlanıyorum sanma gerçek durumumu ortaya koymaya çalışıyorum. İşim sürekli üzerinde çalışmamı gerektirmiyor. Bazen epeyce boşluklar bulabiliyorum. İşte ozamanlar proje üretirim. Ama bu mevsimde benim seyehat zamanımdır. Bolca yurt içi ve yurt dışı iş seyehati yaparım. Mesela Çarşamba yine 10-15 gün sürecek bir seyehat programım var. Bunun 3 günü yurt dışı olacak yine.
Forum bölümünü ticaret konusu haline getirmek istemiyorum. Bu nedenle özel mesaj at demiştim ama sen buraya yazdın.
Cevabını burdan verdim ama fiyat konusunu mesaj olarak ilettim.

Ete

erdoganacun

değerli  arkadaşlar  60  sn  ledli  saatin her  tuşa basıldığında  animasyon  değiştiriyor    bana   3  animasyonunda   otomatik  olarak  arka arkaya  animasyonları  15 sn  aralıklarıyla    çalıştırabileceğim  bir düzenlenmiş hex  dosya göndermeniz  mümkünmü
saygılarımı  sunuyorum

ete

Erdoganacun,
Bu program Pic program hafızasının neredeyse tamamını dolduruyor. Senin istediğin ekstradan kod yazmayı gerektiriyor.
Bunu yazdığüın zaman ise hafıza aşımı meydana gelip derleme yapılamıyor. Bu nedenle isteğine teknik olarak birisinin cevap verebilmesi mümkün değil.
Belki 16F88li işlemcili olan devre ile yapılabilir.
Aslında işlem basit. Her 15 sn de bir değişecek ise
       IF SN//15=0 then
         ANIM=ANIM+1
         IF ANIM=2 then ANIM=0
         YENI=1
       ENDIF

bu satırları ATLA isimli etiketten bir öncesine yerleştir. Böylece istediğin yerine gelmiş olacaktır.
Yapabiliyorsan kendin yap yolunu gösterdim.

Ete

erdoganacun

hocam  yazılımla  ilgili  bilgim  yokki  sizden ricam olur  mümkünse  değilsede  canınız  sağolsun

ete

Bu saati yaptınmı? yaptın ise hangi işlemciyi kullanıyorsun.? Şayet 16F88 kullanırım dersen yapıp koyayım buraya.
Zira 16F628 de mümkün değil maalesef.

Ete

erdoganacun

ete  hocam  daha bir  şey  yapmadım  yapmayı  düşünüyorum  hex  dosya olarak siteye  artarsanız  çok  sevinirim   yardımcı  olduğunuz  için  teşekkür  ediyorum  emeğinize  yüreğinize  sağlık   diyorum

ete

Simulasyondan gördüğüm kadarı ile her 15 sn de bir animasyon değiştirme işi yalnızca saat kullanılırsa fena değil ama sıcaklık göstergesinide kullanırsanız pek hoş gözükmüyor. Yapmayı planladığın devre sıcaklık da gösterecekmidir?

Ete

erdoganacun

evet  hocam  sıcaklıkta  kullanacağım

ete

İstediğin dosya ilişikte eklenmiştir.
Bu programda saat ve sıcaklık gösterilmekte ve her 15 sn de bir animasyon otomatik değişmektedir.

Ete

erdoganacun

ete  hocam  çok  teşekkür  ediyorum   işiniz  ras gelsin :)