60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

erdoganacun

ete  hocam en sonki paylaştığınız 60  sn  ledli  saat   dosya da  iki  animasyon  var   ete  hocam  bunu  daha önceki   animasyonlardaki gibi  3  animasyonlu  olsa  daha  iyi  olurdu  hocam  yani  arka arkaya  15  sn  arayla  3 animasyon otomatik  olarak  değişse  daha  güzel  olur  hocam  sizede  zahmet  verdiriyorum  çünkü  ben  bu  saati  yapacağım  saygılarımı  sunuyorum

ete

3 animasyonlu dosyayı bulamadım. bir yerlere kayıt ettim herhalde ama yok maalesef. Bir yerlere koy yapayım.
Yada üçüncü animasyon ne idi onu açıklarsan belki yeniden yazarım.

Ete

Edit : dosyayı buldum ve düzelttim. Aslında öncekide 3 animasyonlu imiş. Sonradan farkettim. Her neyse doğru program ilişiktedir.

erdoganacun

ete hocam  çok  teşekkür  ediyorum   ilginize  alakanıza  yanlış  anlamazsanız  bir  şey  soracağım  dereceye  geçince  saniye  ledleri  beklemede kalıyor   özelliklemi böyle  yazıdınız   ete  hocam......  dereceye geçtiğinde  saniye ledleri işlevini devam ettirse daha iyi  olurdu diye  düşünüyorum  ......  hocam   lütfen  yanlış  anlamayın  benimki  sadece  bir  fikirdi 

ete

Simlasyona bakıp da yorum yapmayın lütfen. Hata bildirimi  ve yorumlarınızı gerçek devre üzerinden yapın. Bu söylediğin gerçek devrede oluyorsa bakarım ama simulasyonda ise programın yükü çok ağır , pic ,sensör okumasını aynı hızda yapamıyor ve o anda pic son derece yavaş çalışıyor. Altta yer alan gerçek zaman saatine bakarsan anlayabilirsin. Bu söylediğini sıcaklık sensör okumasına sabit değer vererek denemiş ve her şeyin normal çalıştığını gözlemlemiştim. Sonuç olarak gerçek devrede ledler beklemiyor saniye olarak ilerliyorlar.

Ete

erdoganacun

ete hocam  çok  haklısınız   bunu  düşünmeliydim  hocam  saygılarımı  sunuyorum  iyi  çalışmalar  ve  kurban    bayramınızı  kutlar  sağlık  sihatli  nice  bayramlar  diliyorum

F®T

saat devrelerinde rtc normal 2 bacaklı 32.768 hz xtalerle pek saglıklı çalışmamaktadır.saatte ileri veya geri kalma sorunu oluşturmaktadır.bunun önüne geçmek için xtallosc ler kullanmak gerekmektedir.xtallosc ler yaklaşık 3-5 volt aralığında çalışabilmektedir.aşağıda vermiş olduğum bağlantı şeması ile hem rtc hemde xtallosc 3 volt hafıza pili üzerinden beslenmektedir.3 volt pil ise normal +5 volt direnç diod devresi üzerinden sürekli beslenmektedir.böylece enerji kesildiği anda 3 volt pil üzerinden hem rtc hemde xtallosc çalışmasını devam ettirmektedirler.

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

beyazıt

Alıntı yapılan: beyazıt - 11 Ekim 2011, 14:20:18
hocam elimde bütün mazemelr var rf den bahsediyrum  devreyı dun aksam yaptım  ekliyrum board uzerınde çalışıyr sorun yok gözden kacan bıryer varmı aceba  tşk
hocam merhaba konu dışı olabilir fakat burda konuşmuştuk o yuzden buraya yazıyorum ;

sizin bir ara sony tv kumandası kodları vardı eski sitenizde yanlışmı hatırlıyorum bilmiyorum bana böyle bir proje lazım devre ve kodları var ise paylaşabilirmisniz tşk role süreceğim  yerine göre  buton ve anahtar olarak kullanacağım

erdoganacun

değerli  arkadaşım  tam  anlayamadım  öncelikle  benim  eski  sitemde de   böyle  bir şey  yoktu   ama bende  olansenin  işine  yarayan   proje varsa   bakabilirim  yardımcı  olurum  tam  olarak  detaylı  anlatırsan  sony  kumandanın  röle  sürmekle  alakasını  tam anlayamadım  ne  gibi  bir  projeni  deneyeceksin

ete

Mesaj sanırım bana yollanmış. İsim belirtilmeyince her kes haklı olarak üstüne alınıyor tabiiki.
Neyse proje dosyalarını siteye yükledim. İşte linki;

http://etepic.com/index.php?topic=180.new#new

Ete

erdoganacun

ete  hocam  bende  merak  ettim  sony  kumandayla  röle  kontrol  projeniz  dosya da  sadece  pbp  dosya  mevcut  projenin  similasyon  ve  şemasını yayınlasınız

ete

Sistem TV kumandasını kullanıyor. Onunda simulasyonu mümkün değil maalesef. Bu nedenle simulasyon dosyası hiç olmadı.

Ete

erdoganacun

erdoganacun

ete  hocam  bu 60  saniyeli  saatin  derece  farklı   similasyonda  27 derece  yazıyor   ekranda  32  derece    hocam  programdamı  acayoksa  similasyondamı  böyle  gözüküyor

ete

Erdoğanacun,
Hangi programdan bahsediyorsan buraya ekle de bakayım. Dosyalar bende çorba oldu. Sorunlu olan hangisi ise ona bakayım.
Şayet mesajların ilk sayfasında verdiğim RAR dosyasın içindeki ,"Saat_4e5_60led_ISI.BAS" isimli dosyayı kast ediyor isen;
Simulasyonda hızlı çalışsın diye ısı okuma kısmına sanki okunmuş gibi bir satır ilave etmiştim. Bu satır o programda açık kalmış
Aşağdaki satırları bul
SENSOROKU:
'-----------------DİKKAT İSİS'de BU SATIR AKTİF EDİLECEK----------------------
           ham=$0200:Gosub hesapla:return 'NORMAL ÇALIŞMADA BU SATIR SİLİNECEK
'------------------------------------------------------------------------------

Açıklaması üzerinde Normal çalışamda bu satır silinecek demişim. Bu satırı silersen program doğru çalışır.

Ete

xc10

Ete hocam sıcaklığı  dört derce eksik göstermek istiyorum bu projede ne yapmalıyım?