PicBasic SD kart kütüphanesi

Başlatan Mucit23, 13 Eylül 2012, 11:02:19

Mucit23

Merhabalar Ete hocam
Bu linkte PicBasic ile SD kart kullanımı anlatılmış Bazı kütüphane dosyaları verilmiş.
http://www.picbasic.co.uk/forum/showthread.php?t=11700
Anlatılanları uygulamaya çalışıyorum ama Ne yaptıysam programı derleyemedim. Siz bu kodlarla uğraştınızmı hiç?
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

Sistem PBP 2.50 ve üzeri versiyon istiyor. Yalnızca 18F serisi için geçerli bir sistem ve en önemlisi PBPL (Pic Basic Pro Long versiyonu) kullanılması gerekliliğidir. Bu nedenle derleme yapılması için aşağıdakilerin yapılması gerekir.
- View menüsünde Compiler & Program option seçeneğinde Compiler seçeneğinde sağ tarafta yer alan PBPL kutusu işaretlenmesi gerekiyor.
- Assembler seçeneğinde ise MPASM kutusu işaretlenmiş olmalı ve derleme MPASM kullanılarak derleme yapılmalıdır.

Ete

Mucit23

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

Tatala

konu hakkında konuşulalı çok olmuş ancak bu kütüphaneyi nasıl çalıştırdın? bende derledim ancak sd kart ile iletişim kuramadım.
FAT_error=6 yani CE_INIT_ERROR   Con   6   ' An initialization error has occured      bu sd'yi görmediği anlamına mı geliyor?? birde burada chip detect diye bir bacak tanımlanmış. sd kartlarda böyle bir bağlantı yok. SD card write protect diye de bir bacak konmuş. sd'lerde bu bacakda yok. bunları ne yapacağız?? kodu nasıl çalıştırdığını da anlatır mısın?