pc den pic e veri yollama

Başlatan mitec, 10 Ekim 2012, 09:41:04

alpaylaixir

SAYIN EROL TAHİR  HOCAM GEREKLİ VERİLERİ HAZIRLIYORUM.İVEDİ CEVABININIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

HOCAM SİZE MİNNETTARIM SAYENİZDE BU VİDEODAKİ DEVREYİ YAPTIM VE YENİ DAHA GELİŞMİŞ DEVREM BİTMEK ÜZERE

Ses Tanıma Kontrol Devresi Kartı Speech Circuit Sound detector

alpaylaixir

SYN ETE HOCAM
GÜNLERCE UĞRAŞTIĞIM SORUNU SİZE YAZINCA BULUVERDİM.SORUNU BURDA PAYLAŞMAK İSTİYORUM.
HSERIN VE HSEROUT İLETİŞİM PROTOKOLÜ MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR.AYARLARIN TOLARANSLARININ ÇOKTA DÜŞÜK OLMADIĞINI BÖYLECE FARKETMİŞ OLDUĞUM.
ASIL SORUN GÖNDERMEK İSTEİDİĞİM DÖRT ADET DEĞİŞKENİN (DECIMAL ONDALIK SAYILAR TABİKİ HERBİRİ 255'LE SINIRLI OLMAK KAYDI İLE )
BU DÖRT ADET DEĞİŞKENİN İKİ ADEDİNDE SORUN VARDI.SANIRIM İKİ DEĞİŞKEN DEĞER ALAMADIĞI İÇİN HSERIN İLETİŞİM SIRASINDA DONUP KALIYORDU.
TŞK

alpaylaixir

ETE HOCAM SİZE İKİ SORUM OLACAK.

1)SIKLIKLA KULLANDIĞIMIZ MCU OLAN 16F877 İŞLEMCİSİNDEN DAHA ÜSTÜN KAPASİTEYE SAHİP AYNI PROTOKOLLERLE YAZILABİLEN VE UCUZ OLAN 40 PİNLİ BULUNMASI KOLAY BİR MCU ÖNEREBİLİRMİSİNİZ?

2)16F877 20MHZ İÇİN MİNUMUM HATAYA SAHİP EN İYİ HSERIN VE HSEROUT AYARLARINI VEREBİLİRMİSİNİZ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

ete

16f887 ve 18f serisinden bir işlemci önerebilirim. Ucuzluk ve kolaylık sanal bir olay. Tamamen kullanıcı nın bilgisine ve piyasa şartlarına bağlı. İhtiyacın ne ise ona uygun işlemci bakmak en doğrusu. Fiyta ikinci planda olmalı bence.
Hserin ve hserout ayarı diye bir şey yok. Var olan usart kesmesinin açılması uygun bir haberleşme hızı tercih edilmesi (mesela 2400 baud) data paketi oluşturulması başında mutlaka uyandırma sinyali ve ardından işaretçi kullanılması ve ayrıca haerin komutunda timeout süresi (10 ms) kullanılmasını önerebilirim.
Ete