Isı-Nem-Alarm Sistemi

Başlatan ete, 05 Eylül 2011, 11:04:12

TA5AAT

kod protec kapalı ustam bu voltaj ayar nasıl yaparız pikkit 2 den devre üzerinde fizikimi setup kurulum açılan penceredenmi hocam saygılar

TA5AAT

Ozaman şöyle yapalım pikkit2 ye harici 7805 uygulayalım 1 amper aslında usb voltajı yeterli biliyorum ama..

ete

arayüz'ü aç tools menüsünde Calibrate VDD & Set Unit ID  diye bir seçenek var oradan yapılıyor.
Tabiiki her Pickit2 kartı bu işe uygun değil maalesef. Orjinale yakın olanlarda bu iş yapılabilir.
Şayet yapılamıyor ise kartın üzerindeki bobini daha büyük (değeri aynı ancak daha güçlü) olan ile değiştir.
Başkada yapacak bir şey yok maalesef.
Ete

ete

Programlama voltajı 13V dolayındadır ve bu voltaj Şarj Pompası metodu ile 5V dan üretilmektedir. Bu iş için devre üzerinde bir bobin vardır. Senin 7805 ile bu iş olmaz zaten. Orada sorun yok sorun 13V un elde edilmesinde. Onuda kalibrasyon biraz düzeltebilir yada bobin değişikliği sorunu çözebilir. Pek çoğuna direnç tipi bobin takıyorlar bak bakalım seninkide öylemidir.
Öyleyse kesin sorunun bobindir.

Ete

TA5AAT

ete

Tahminim doğru direnç tipi bobin kullanılmış. O bobini daha büyük boyutlu (daha büyük akımlı) olan ile değiştir. Bobin değeri 680uH dir.
Ete

POWER

Aynı hatayı bende son dönemlerdede almaya başladım.bende 628'e yüklemede problem olmuyor.16f88 yüklerken aynı hatayı alıyorum.bende pickit2 yi söktüm.karttaki bahsedilen bobin direç bobin değil ama küçük boyutlu normal bobin.şöyle bir şeyin farkına vardım.f88'yüklemeyi iki ayrı hex yükleyerek denedim.birisinde sorunsuz yükleme yapılırken,diğerinde bahsedilen hatayı alıyorum.Proğramın arayüzündeki 2.5v-5v arası ayarlanan yerden voltaj değerlerini değiştire değiştire defalarca yükleme yaparken  bir tanesinde hatasız yüklüyor.fakat hatasız yükleme ile voltaj arasında bir bağ kuramadım.bazen voltajı azalttığım zaman hatasız yüklüyor bazen tam tersi oluyor.

TA5AAT

Hata yapan pikleri hepsini yükledi şimdi.. tamam sevgili arkadaşlar bunları denicem teşekkürler sagolun var olun..

TA5AAT

680 mh degiştim büyük taktım yine aynı..

rexo

Alıntı yapılan: TA5AAT - 03 Mayıs 2018, 10:35:55
680 mh degiştim büyük taktım yine aynı..

Sorun bence Pc besleme kaynağı ile ilgili , çalışmıyor dediğinin işlemciyi başka bir pc derlemeyi deneyin.

TA5AAT

Hocam işi çözdüm sanırım 16f628a 8 bitlik bir işlemciye çok buyk boyut dosya atarsan bu tepkime oluyor işlemci hafıza aralıgı geniş olursa hata vermiyor denemeyi şu şekilde yaptım örnek olarak yazılımdan fili filop yaptım hex çevirdim sorunsuz yüklüyor hata vermiyor birde çok satırlı yazılım yaptım hex çevirdim bu hatayı veriyor aldıgım işlemci 8 bit 16 bit 628a olursa hata vermiyor yanlışmıyım...

ete

16 bit 628A yok. Hepsi 8 bit.
Üretim teknolojileri farklı sadece. A serisi daha yeni teknoloji ile üretiliyormuş.
Tespitlerinin gerçeklerle pek bağdaşmıyor ama sen öyle diyor isen doğrudur.

Ete

TA5AAT

Hocam 8 bit işlemci hızı demek kapasite degil..

furkan41

Alıntı yapılan: TA5AAT - 25 Mayıs 2018, 09:15:57
Hocam 8 bit işlemci hızı demek kapasite degil..

hız başka birşeydir 8 bit olması ap ayrı birşeydir.    8 bit su borusunun kalınlığı gibi düşün borunun icinden akan suda hızı olsun.

su nekadar hızlı akarsa aksın en fazla borunun capı kadar gidecektir.  pictede bir kerede en fazla 8 bit işlem yapabilir.

transistor

Üretim teknolojisinden ziyade A olanlarda komparatör de oluyor biliyorum. Doğru ise.