16f883 uygulaması

Başlatan kılıckaya, 09 Kasım 2012, 23:17:25

kılıckaya

Teşekkür ederim,bekleyeceğim.

ete

Biraz evvel deney kartında 16F886 ile deneme yaptım. ADC iki kanalıda (AN0 ve AN1) sorunsuz çalışıyor.
ELimde 6F883 olmadığı için deyemedim ama aynı değerlere sahip bu pic'inda çalışacağından eminim.
Yaptığım şey yukarıda açıkladığım ayarları girdim ve ADCIN 0,HAM ve ADCIN 1,HAM şeklinde kanalları okuyup değerlerini LCD ye yazdırdım.
Sistem çalışıyor. Senin programlayıcında bir sorun olması gerek diye düşünüyorum.
Ete

kılıckaya

Ete Hocam,deney kartında kullanmış olduğunuz yazılımı ekleme şansınız var mı? Ben emin olmak için 16F876 için yazdığım yazılımı ve aynı kartı denedim.16f876 da hiç bir sorun yaşamadım.ADC okumayı sorunsuz bir şekilde yaptı.Ama aynı kart 16f883 e gelince çalışmıyor.Teşekkür ederim.

ete

Dosya ilişiktedir.

Ete

kılıckaya

Teşekkür ederim.deneyeceğim.

kılıckaya

Ete Hocam,göndermiş olduğunuz klasördeki hex dosyasını 16f883'e yükledim,LCD ye bağladım.Bu dosya sorunsuz ADC okuma yapıyor.Ancak yine aynı klasördeki bas dosyasını derleyerek 16f883 'e yükleyerek çalıştırdığımda ADC okuma yapmıyor.Ekran görüntüsünü de ekliyorum.Derlemede kullandığım Microcode Studio Plus'un versiyonu 3.0.0.0 dır.
Sizin eklediğiniz hex dosyası çalışıyor iken benim derlediğim hex dosyasının çalışmaması kafamı karıştırdı.Sizin göndermiş olduğunuz bas dosyasından derlediğim hex dosyasını da ekliyorum.Sizce hata nerede olabilir?Teşekkür ederim.

ete

MCS4.0.0.0 kullanman gerek bu bir. İkinciside PBP versiyonun kaçtır? Önemli olan bu.

Ete

kılıckaya

Ete hocam,Microcode Studio Plus versiyonu biraz önce belirttiğim gibi 3.0.0.0 dır. Bundan sonra 4.0.0.0 versiyonunu bakacağım. PBP versiyonu olarak 247 yazıyor.Hangi versiyon olmalıdır?Tekrar teşekkür ederim.

ete

MCS nin son versiyonu aşağıdaki linkten yüklenebilir.

http://www.mecanique.co.uk/software/mcsinstall.exe

BPB nun en son sürümünü kullanmanızda yarar var. Oda 260 sürümüdür.
Aşağıdaki linkte bir sürü link verilmiş. Bir kısmı çalışmaktadır. Tek tek deneyerek yüklemeniz gerekir.
http://www.sonsivri.to/forum/index.php?topic=25291.0
Ete

kılıckaya

Ete Hocam,sorun çözüldü.Elinize kolunuza sağlık.Ne kadar teşekkür etsem azdır.