Saat Projeleri

Başlatan ete, 05 Eylül 2011, 11:13:26

sinkotan

ete hocam
ilişikteki sizin yapmış olduğunuz devre üzerinde derecenin süresini uzatmak istiyorum.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.bas dosyası yok bu devrenin.

sinkotan

bu göndermiş olduğum devrede derece ondalık gösteriyor hocam.
tşkler

ete

İlişikte Programı veriyorum.
CLEAR  'tüm değişkenler sıfırlandı
EKRAN_ZAM=10  'saat EKRANDA KALMA SÜRESİ
EKRAN_ISI=5   'sıcaklık EKRANDA KALMA SÜRESİ BUNLARI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.
SUM=EKRAN_ZAM+EKRAN_ISI
satırlarını bul benzer şekilde EKRAN_ISI=x sn olarak değer vererek işini hallet.

Ete

sinkotan

ete hocam
vermiş olduğun devrede saniye varmı.ve derece ondalık olarak mı gösteriyor.
tşkler

ete

Derece odalık gösteriliyor ve saniye de mevcut.
İsis devreside var çalışıtırp bakmak aklına gelmiyormu?

ete

sinkotan

ete hocam selamlar
hocam kızma bana ben sadece isis çalışmadığı için sormuştum .

sinkotan

hocam ekte gönderdiğim sitenizden aldığım pic ile çalışan rf alıcı verici devresini yaptım.fakat bir türlü çalıştıramadım.bana yardımcı olurmusunuz.

ete

Bu projenin linkini verirmisin nerden aldın? Ben aradım bulamadım.
Ete

sinkotan

hocam bu devrenin linkini elektrobilimden aldım.

ete

Sizin siteden aldım dedin sonradan Elektrobilim diyorsun. Elektrobilim benim site değil üstelik en kızdığım sitelerden birisi.
Her neyse bu proje öylesine yapılmış belki çalışır ama sıhhatli çalışacağını sanmıyorum.
Sana ne lazım?. Benimde çok önceleri yapmış olduğum benzer projelerim var. Ama program mantıkları eski model olduğu için burada yayınlamadım. Ama baktımda verdiğimzi projeler arasında benzer bir proje yok. O halde eksiklik diye düşünüyorum. Bu nedenle bu gün en azından 6-8 butonlu bir proje yayınlamayı düşünüyorum.
Takip edersen görür kullanırsın.

Ete

sinkotan

tamam hocam teşekkür ederim.kusura bakmayın.
sabırsızlıkla yayınlayacağınız yeni projenizi bekliyorum.

sinkotan

hocam bana bu led saatlere monte edeceğim uzaktan kumanda ile kumanda edeceğim  rf kumanda sistemi yapmak istiyorum.bu konuda varsa elinizde sağlıklı çalışan proje onu kullanabilirim.
teşekkürler

osman1970

slm hocam sizden bir ricam var,ben uzun yıllardır elektronikle uğraşıyorum ama yazılım konusunda hiç bir bilgim yok,formlarda buldugum hoşuma giden projeleri hayata gecirip sayenizde hoşca vakit geciriyorum. saat projelerinizin hepisini inceledim.ancak daha önceden yaptığım bir saat vardı, sırasıyla saat,tarih ve sıcaklık değerlerini gösteriyor,şimdi bir arkadaşım benden bu saati gördü aynısından istiyor,ama sadece saati göstermesini istiyor ve bende ona bir türlü yazılımdan anlamadığımı anlatamadım.elimde hazır yapılmıs saatın sadece bait bir ayarlamayla sadece saati göstere bileceğimi de biliyorum,lakin sizden başka yardım isteyebileceğim veya hızlı cvp verebilecek kimse olmadınıda biliyorum ekte verdiğim (saat_tarih_derece_7sdisplay.c) dosyasından değişiklik yapıp sadec saati gösterebilirmiyim.şimdiden kızsanızda cvp vermesenizde teşekkür ederim.en azından paylasımlarınız ve yardımlarınız için .. :)

ete

Bir çok kez dile getirdim. C ile yazılmış programlardan anlamam diye. Buradada yapabileceğim bir şey yok maalesef.
Bilen varsa yapsın. Ne diyeyim.
Ete

M_B

Merhaba osman1970;
Yapacagınız saat devresinde tarih animasyon ve alarm olacak mı?
Sadece sıcaklık mı olmayacak?
Ona göre düzenlemeye çalışacam
Verdiğiniz linkteki projede yukarda saydıklarım mevcutta.