flaşör_sayıcı_denemesi

Başlatan sahinler64, 01 Aralık 2012, 15:59:45

sahinler64

slm kardeşler ve değerli ete usta.
biraz uğraşıp tek kontaklı (aslında iki kontaklı yapılabilir) flaşör rolesi yaptım.(çok önemli bişi değil ama büyük birşey yapmış gibi anlatıyorum kusuruma bakmayın.)
sizinle paylaşmak istedim.nedeni fikir alışverişi yapmak istiyorum.
mesala lcd ekranla bu işi yaptık.7segment ekranla nasıl yapabiliriz.veya lcd ekranla daha basit bir şekilde yapılabilirmiyiz.yani kodları daha az kullanarak.
bu sistemi eski tip kat kaloriferlerinde kömür süren motoru çalıştırıp durdurmak maksatlı yaptım.alacağımız en ucuz dijital sayıcı 60-70 tl.hem ucuza yapalım hemde biraz bilgimizi geliştirelim diyerekten yapmak istedim.

http://rapidshare.com/files/2393667021/SAYICI_DENEMESI.rar

yanuma

ustam s.a rica etsem tekrar yükleme yapa bilirmisiniz incelemek istiyorum  sayıcılar nasıl çalışıyor ne ne yapıyor saygılarımla

ete

Link çalışmıyor. Başka bir yere yüklesen daha iyi olur.

LCD de çalışan bir sistemi 7 segment de nasıl yaparz diye sormak anlamsız bence. LCD de ekranda bir şey göstermenin kuralı yada komutu var. Aynı şekilde 7 segment de displayde bir şey göstermenin türlü şekli yada yolu var. Bu yollar örnek projeler üzerinden incelenmeli ona göre ne gösterilecekse sistem kendi amacına adapte edilmelidir.

Basit bir şey de olsa insanın kendi yaptığı her zaman güzeldir. Hepsini yada bir çok yerini kendin tasarlamış ise o dahada güzeldir.  İnsana haz verir mutlu olursun. O yüzden pek çok kişi elektronik ile uğraşıyor zaten. Bir şeyleri başarabilme duygusunu yaşamak ve tadmak için. Sende tadmışsın ve bunun heyecanı mesajından okunuyor.

Ete