Ares özel çizimler

Başlatan Mucit23, 05 Aralık 2012, 15:19:25

Mucit23

Arkadaşlar Yeri geldikçe aresde bulamadığım kılıfları kendi çiziyorum.  Birçok LCD ve display çeşidi var, Diğer lazım olabilecek konnektör çeşitleri bulunuyor. İhtiyaç oldukça yeni elemanlar eklemeye çalışacağım.
Çizimleri bir ares projesinde topladım. Dosyayı indirip çizimleri kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Hatalı bulduğunuz çizimler olursa buradan uyarınki düzelteyim. Her insan gibi Bende hata yapabilirim. :D
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

inventor

İlmin en büyük düşmanı, sabırsızlıktır. (Şems-i Tırmizi)

umitco

Eline emeğine sağlık , teşekkürler.

toprak

Merhaba
İsisde çizdiğim şemayı ares de çizerken elemanların belirlenmiş şekilleri var. Mesela dirençler genelde delikli kartı düşünürsek
5 deliği kaplıyor. yani 400th
Bunları ayarla küçültebiliyormuyuz . Yoksa silip yerine 2 delik (100th) kaplamasını istiyorsak ona göre 2 pad mi koymamız gerekir.
Kişi kesinliklerle başlarsa gideceği yer kuşkulardır, ama kuşkularla başlayacak kadar doygun ise kesinliklere ulaşır.

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: toprak - 31 Ocak 2013, 10:22:59
Merhaba
İsisde çizdiğim şemayı ares de çizerken elemanların belirlenmiş şekilleri var. Mesela dirençler genelde delikli kartı düşünürsek
5 deliği kaplıyor. yani 400th
Bunları ayarla küçültebiliyormuyuz . Yoksa silip yerine 2 delik (100th) kaplamasını istiyorsak ona göre 2 pad mi koymamız gerekir.

Sayın toprak ;
Eğer dirençler size büyük geliyor ise farklı boyutta olan paketleri mevcud.

İSİS de paketini değiştirmek istediğiniz dirence çift tıklayın. Açılan pencerede "PCB PACKAGE" kısmında RES40 olarak yazar. Bunu RES30 yapın.

SMD olarak kullanmak isterseniz ; 1206 veya 0805 yazmanız yeterlidir.

Kendiniz areste bir paket oluşturmuşsanız veya başka bir paket seçmek isterseniz yine "PCB
PACKAGE" 'in sağında "?" işaretine tıklayarak ARES'in paket kütüphanesinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

toprak

Alıntı yapılan: kayatech - 31 Ocak 2013, 11:43:02
Sayın toprak ;
Eğer dirençler size büyük geliyor ise farklı boyutta olan paketleri mevcud.

İSİS de paketini değiştirmek istediğiniz dirence çift tıklayın. Açılan pencerede "PCB PACKAGE" kısmında RES40 olarak yazar. Bunu RES30 yapın.

SMD olarak kullanmak isterseniz ; 1206 veya 0805 yazmanız yeterlidir.

Kendiniz areste bir paket oluşturmuşsanız veya başka bir paket seçmek isterseniz yine "PCB
PACKAGE" 'in sağında "?" işaretine tıklayarak ARES'in paket kütüphanesinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

yukarıdaki şekilde yaptım. Fakat sadece RES40 değeri var. Başka bir değer yazmaya izin vermiyor isis. 7.7 kullanıyorum.
Kişi kesinliklerle başlarsa gideceği yer kuşkulardır, ama kuşkularla başlayacak kadar doygun ise kesinliklere ulaşır.

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: toprak - 31 Ocak 2013, 14:34:01
yukarıdaki şekilde yaptım. Fakat sadece RES40 değeri var. Başka bir değer yazmaya izin vermiyor isis. 7.7 kullanıyorum.

7.7 de de değiştirebiliyordum.
Seçim olarak değil direk olarak yazmanız gerekiyor. Yada "?" işaretine tıklayın oradan "RES" yazın tüm paketler gelecektir. Buradan RES30 'u seçin.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

toprak

Evet şimdi oldu. Fakat bendeki proteus kütüphanesinde RES30 yok.
50 60 180 v.b var ama 30 yok. Yazıyorum ama birşey çıkmıyor.
Şimdiye kadar aresde çizimleri kendim yaptığım için kütüphanesinden fazla yararlanmamıştım.
Yeni yeni öğreniyorum. Bu aralar inceliyorum.

3mZ

ferhat senin hata yaptığın nerde görülmüş :)
eline sağlık
3m

sealli

teşekkürler, faydalı bir paylasım elinize sağlık...

umutku