RF_KONTROL

Başlatan ete, 12 Aralık 2012, 13:49:42

kara1453

slm usta 10.000tl bir  sermeyem  var  endüsiriyel  elektronik  kartları  satacam bizim  burda  pancar  motorları nı  uzakan kontrol edebilecek  cihaz  isteyen  çok birde  seralar  için kilema  iseyen uzakan  açkapa  çok  var

dtmf  devrenizde hat  trafonuna  nasıl  bir  sistem  yapıpta   seralardaki sesi  dinleye biliriz
birde özel  devrenizdeki  lcd  ekranlı  saat  ayarlı  kontrol  sistemi için fiyat isteyecektim

özel  mesaj  atamıyom  hala

mesut25

merhaba arkadaşlar  biraz ara vermiştim rf modulu alıp ete hocamızın paylaştıgı devreyı yapmak istedım ama çalıştıramadım ıkı pıc arasına kablo bagladım haberleşme olmadı verı tarafından butona basınca led yanıyor program üzerinde oynama yapamıyorum program hata verıyor acaba  bu programın çalışan hex dosyası  olup paylaşa bılırmı

anlhlc

Merhaba mesut25 devreyi yaptım çalıştırdım. 1 haftadır test ediyorum herhangi bir sıkıntı yok. Ekte herşey mevcut (Baskı devresi,hex kodları vb.). Video yüklenince onu da paylaşacağım. Herkese iyi çalışmalar.

anlhlc

kara1453

mesafe  kaç  metre

Burak

Alıntı yapılan: kara1453 - 02 Ocak 2015, 15:23:54
mesafe  kaç  metre

Siz ürünü nerede kullanacaksınız ? Açık alanda mı yoksa ev otomasyonu kumanda sistemi olarak mı ?

Aşağıdaki linkteki videoyu izleyin , Açık alanda 150 metre kapalı alanda 50 metre yüksek güvenlik şifrelemesine sahip bir 2.4 Ghz'lik modül , Proje tamamen bana aittir .

https://onedrive.live.com/redir?resid=E46342379EEB9A9!2164&authkey=!AJf2B6lJ9sfao2g&ithint=folder%2cjpg
Ω Gens Una Sumus Ω

anlhlc

kara1453 mesafe 130-150m arası test edildi

sinan5541

sayın anlhlc hocam öncelikle paylaşımınız için çok teşekkürler
bu devreyi yapmak istiyorum ve fazlasıyla acemiyim
proteus versiyonum eski galiba devreleri acamıyorum
rica etsem pdf formatında eleman yerleşimini gösteren
pdf i de paylaşabilirmisiz

kara1453

mesala 5km olan  mesefesi  varmı  taksi  çağırma cihazı  yada  ahır  kontrol  sistemleri için  kulanacam

Burak

Alıntı yapılan: kara1453 - 02 Ocak 2015, 19:24:37
mesala 5km olan  mesefesi  varmı  taksi  çağırma cihazı  yada  ahır  kontrol  sistemleri için  kulanacam

Telemetri modullerine bakmanizi oneririm o halde
Ω Gens Una Sumus Ω

mesut25

Alıntı yapılan: anlhlc - 02 Ocak 2015, 11:13:43
http://youtu.be/Jen6y7xEyTQ
[/quote

şimdi indirip denicem inşalah çalışır çok teşekürler arkadaşım

mesut25

Alıntı yapılan: anlhlc - 02 Ocak 2015, 11:12:16
Merhaba mesut25 devreyi yaptım çalıştırdım. 1 haftadır test ediyorum herhangi bir sıkıntı yok. Ekte herşey mevcut (Baskı devresi,hex kodları vb.). Video yüklenince onu da paylaşacağım. Herkese iyi çalışmalar.

şimdi çalıştı ama nasıl  alıcı devresinde 4.7 ohm direnç yerıne 1k direnç kullanmıştım senın attıgın programı yükledim önce çalışmadı  sonra eksi uctan 1k direnç baglayıp ucuna led baglayıp alıcı devresınde çıkış ararken  pıc 4 nolu ucundakı dırence deydırdım bendeki led yandı devre bu şekılde çalışıyor bende anlamadım gerçi   acaba 1k kalık dırenç yüksekmı geldı yarın detaylı bakıcam teşekkürler

anlhlc

mesut25 hocam kusura bakma eksik çizilmiş olan alıcı devre şemasını paylaşmışım herkesten özür dilerim fakat çözümü  basit alıcı kartındaki tüm ledlere güç kaynağının - kutbu bağlanacak ayrıca ledlerin dirençleri 330 ohm olacak herkese iyi çalışmalar.

ibralali

Merhaba arkadaşlar ete hocamın rf kontrol alıcı devresine röle ekledim ve devreyi yaptım. Bir de video çektim.
Paylaşım linki : https://yadi.sk/d/XXJc5nRHg7uPz

sinan5541

arkadaşlar iyi akşamlar bu rf devresinin çalışmasında pic16f628 veya 16f628a olmasında bi fark olurmu 16f628a da çalıştıramadım da acaba sıkıntı pic seçimimdemi