GLCD Hakkında

Başlatan DepresifKedi, 17 Aralık 2012, 22:45:11

DepresifKedi

Selam arkadaşlar. CCS-C ver4.107 kullanıyorum.GLCD kullanmadım daha önce sadece bir kaç deneme yaptım o da tipik çizgi çizdirme vs vs...

Sorunum şu. 128x64 boyunlarında bir resmi "Image2Lcd" isimli programda hex kodlarına ceviriyorum. Değişkeni GLCD'ye nasıl bastırabilirim. sprintf komutu varmış araştırdım biraz denedim de sonuç alamadım. Örnek bir program ve açık kodlar ile yardımcı olabilirmisiniz acaba? Şimdiden teşekkürler...

skara1214

elde ettiğin kodları iki for loopu içinde(yatay ve dikey eksen) 1 yada 0 olacak şekilde basacaksın mesela resminde 50 ye 60. pixel 1 ise oradaki pixeli dolduracaksın

DepresifKedi

Alıntı yapılan: skara1214 - 07 Ocak 2013, 00:43:19
elde ettiğin kodları iki for loopu içinde(yatay ve dikey eksen) 1 yada 0 olacak şekilde basacaksın mesela resminde 50 ye 60. pixel 1 ise oradaki pixeli dolduracaksın

Öncelikle teşekkür ederim yardımızdan dolayı. Acaba inceleyebilcegim basit tek resimden oluşan bir kod varmıdır elinizde?

SAMED

Alıntı yapılan: DepresifKedi - 10 Ocak 2013, 13:33:36
Öncelikle teşekkür ederim yardımızdan dolayı. Acaba inceleyebilcegim basit tek resimden oluşan bir kod varmıdır elinizde?
ÇÖZEBİLDİN Mİ ACABA
ADINI HATIRLA...

F®T

Dim  Xpos    As Byte
Dim  Ypos    As Byte
Dim  Addr    As Word
Dim  Char    As Byte

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''2222
START:

For Ypos = 0 To 7
         For Xpos = 0 To 65

Addr = (Ypos*66)+Xpos
             Char = CRead FTLOGO+Addr
             LCDWrite Ypos,Xpos,[Char]
         Next
     Next

DelayMS 100

GoTo    START

Include  "FTLOGO.inc"

yukardaki programı ve inc resim dosyasını kullanıp mantığı anlayabilirsin.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.