A

pic ile sd karttan mp3 oynatıcı nasıl yapılır

Başlatan ali_yildiz25, 11 Ocak 2013, 11:51:44

ali_yildiz25

İyi günler arkadaşlar
Ben 5 farklı sesi sd karta mp3 olarak yükleyip eeprom belleğe zamanlarını kaydedip zaman entegresi kullanarak günün belli saatlerinde bu beş sesin birer tanesini  farklı zamanlarda hoparlörden dinleyebilir miyim? dinleyebilirsem mantığı nedir? İlginize teşekküler.

Mucit23

Tavsiyem sana bu iş için kullanılmış özel enteğrelerden kullanmak. ISD gibi enteğrelere özenme. Bunlar tarih oldu artık...

VLSI firmasının çok güzel MP3 decoder  leri var.
http://www.vlsi.fi/en/products/vs1053.html

Piyasada gördüğün çin malı bir çok mp3 playerde bu çiplerden bulunur.

Hatta ebayde bu çipler kullanılarak yapılmış güzel MP3 modülleri var.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=vs1053&_frs=1
http://www.ebay.com/itm/U-disk-audio-player-SD-card-voice-module-MP3-Voice-module-WTV020-SD-16P-/370668434887?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564d8f75c7

Direk SD karttan mp3, mpeg veya wav gibi formatları çalabiliyor.

Bir diğer yöntem ise kendin sd karttan müzik datalarını okuyup kendin çalman. Ben protonda yapmıştım. Protonun SD kart kütüphanesini kullanarak sd karttan wav dosyası okuyup pwm ile çaldım. Fakat 8 bit mono sesde berrak bir ses alınamıyor tabiki.

Birde Protonda bu işi yapmak biraz sıkıntı. Örnekleme süresini iyi ayarlamak gerekiyor.

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ali_yildiz25

Bu dediğin sistemde hangi pic kullanmalıyım?
Benim istediğim toplam 15-20 dakikalık 5 farklı sesi farklı zamanlarda oynatabilmek  internette araştırırken ISD4004-16M entegresi 16 dakika ses kaydı yapabiliyormuş bu iş görmez mi?
benim için maliyeti en düşüğü ve hızlı yapılabilecek olanı sizce nedir?

Mucit23

Pice müzik çalma ile ilgili herhangi bir iş yaptırmayacaksın. Sadece mp3 decoder enteğresine müzik çal, dur, başla, sonraki müziğe geç gibi komutlar vereceksin.

http://www.ebay.com/itm/U-disk-audio-player-SD-card-voice-module-MP3-Voice-module-WTV020-SD-16P-/370668434887?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564d8f75c7

Bu modülün kullanımı kolay.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

F®T

modül gayet güzel görünüyor.1 adet sipariş ettim.gelince sesle ilgili bir proje yapıcam.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F®T

arkadaşlar modül bugün elime ulaştı baya güzel bir modüle benziyor.maliyeti 10 tl
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

sinancnc

Hocam 10 tl kapı teslim kargo dahilmi ? Hayır ise toplamda neye mal oldu .. teşekkürler
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

F®T

maliyet 10tl.hepsi içinde.sadece sd kart soketini  5 tl ye satıyolar. ;D

sinancnc

Töbe valla Ben istanbuldan geirtiyorum 11 tl kargo ödüyorum siz dünyanın öbür ucundan getirtiyorsunuz 5 tl ? bende ters giden bir şeyler var ama hayırlısı olsun
teşekkür ederim yardımlarınız için
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

Maxim

şaşırmayın

bende istanbul karaköy--> istanbul içi kargo için 8-9 tl para ödüyorum
amerika --> istanbul için 4.5$ falan, aynı sayılır

bunda taşıma maliyetinin etkisi büyük, benzin 4.8 TL

tabi başka şeylerde var olmazmı
amerikadan buraya gelene kadar su yakmıyorlar heralde

rexo

Malesef Ülkemizde %43 vergi alınıyor . U.S.A  benzin fiyatı bizim benzin fiyatına göre daha ucuz,

grkm33

bu modülü istanbuldan veya izmirden nerden temin edebilirim  ebaydan çok uzun sürede geliyor ve toplu alım yapamıyorum

grkm33

F.T alabilirim modülü sizden ama izmir veya İstanbul dan bulabilceğim yer varsa daha iyi olur çünkü sürekli bu modülden temin etmem gerekiyor

F®T

denemek için almıştım.şu anda ihtiyacım kalmadı.ebaydan getirtmiştim.

grkm33

sizden modülü nasıl alabilirim izmirdeyim bende