16F684 BİLGİSİ

Başlatan sahinler64, 22 Ocak 2013, 23:26:06

sahinler64

HOCAM MERHABALAR.
daha önceden elimde kalan pic16f684 mevcut. bunu değerlendiyeyim diyorum. sigorta ayarlarını nasıl yapabilirim.
porta ve portc mevcut. port giriş ve çıkışlarını ayarladım diyelim ama sigorta ayarı yapayım dediğimde nasıl yapacağımı bilmiyorum. birde hocam porta ve portc yi çıkış olarak derleyip programlayıcı ile programlayayım dedim hata verdi. ayrı bir sigorta ayarımı yapılacak bilemedim. onun için bu yazıyı yazdım. teşekkür eder saygılar sunarım. iyi akşamlar...

toprak

Mesela asagidaki bir ornektir. Ama senin ne yapmak istedigine bagli olarak ayarlar degisir veya daha da eklenir.
Sen birsey yazmismisin. programı buraya koysaydın daha somut cevap olunabilirdi.

@ DEVICE pic16F684, intrc_osc_noclkout, WDT_OFF, PWRT_OFF, BOD_OFF, MCLR_ON, IESO_OFF, FCMEN_OFF

define osc 4
TRISA= %00010000                           
TRISC= %00110000                 
CMCON0  = %00000111      'Disable analog comparators.     

DEFINE ADC_BITS 10       ' 10 bit A/D Conversion
DEFINE ADC_CLOCK 3
DEFINE ADC_SAMPLEUS 50   ' 50 uS A/D sample time

VRCON  = %00000000       ' Disable Comparator Voltage Reference
Kişi kesinliklerle başlarsa gideceği yer kuşkulardır, ama kuşkularla başlayacak kadar doygun ise kesinliklere ulaşır.

kotan04

DEFINE OSC 4 olarak büyük harfle yazmak lazım yoksa sorun olabiliyor

sahinler64

HOCAM 16f684 ile ileri yada geri sayıcı yapmak istiyorum. dediğiniz gibi sigorta ayarını felan yaptım. tmr0 sayıcısını açıp işlem yapamıyorum.
OPTION_REG=%00000011
TMR0=130
şeklinde kullanamıyorum.
ama normal döngü içinde gecikme yapıp tek displey sürdüğümde sorun yok.