RS32 SORUNU

Başlatan bahdiyarusta, 01 Şubat 2013, 21:39:52

bahdiyarusta

arkadaşlar  ben rs32 ıle bir pıc programlacı devresi buldum onu yapmak istiyorum ama benım leptopumda o çıkış yok ama ekran bağlamak için kullamdığım bi çıkış varda acaba oraya bi kaç kablo falan bi şeyler ayarlasak bi şekılde leptoptan pıce en basıt devre ile program atmam lazım bi yardım cı olun....
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

McB

Olacağını sanmıyorum. Ama internette usb üzerinden pic programlama devreleri var onlardan yapabilirsiniz. Bende boş bi zamanımda deneme amaçlı bir tane yapmayı düşünüyorum.

http://www.sprut.de/electronic/pic/projekte/brenner8/index.htm
Brenner8 rev 5 i yapıp çalıştıranlar var. Seri port dan daha rahat bir alternatif bence.
İmkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım.
Fatih Sultan Mehmet

F®T

şimdiki pc ler için en basit ve ucuzu usb programlayıcılar.40ytl 60 ytl arası alırsın.yada hazır devreler var yapabilirsin.yoksa bi kaç kablo ile bu iş olmaz.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

bahdiyarusta

anlaşıldı mecbur alacaz bi tane teşekkürler...
                  - 66 -

F®T

5 sene önce 60 tl  ye brenner 8  almıştım şimdiye kadar tüm işlerimi gördü.halen devam.sende o tip uygun bi programlayıcı alabilirsin.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

bahdiyarusta

aynen hocam baktın netten buldum bı tane çok tesekkurler...
                  - 66 -

skara1214

boşverin pic programlayıcıya harcayacağınız zamanı başka şeye harcayın bir adet expkitsten pickit2 nin klonunu alın.

F®T

kudretuzuner

bahdiyarusta

expkitsten pickit2  nedir ?
                  - 66 -

ete