DS1302 ??

Başlatan dogi1905, 09 Şubat 2013, 22:25:12

dogi1905

Merhaba arkadaşlar bir saat tarih devresi yapmak istiyorum 2x16 ile ve ds1302 nasıl kullanılır bilmiyorum kullandığım programlama dili pic basic bana yardımlarınızı bekliyorum bağlantılarda sorun yokta yazılımda sıkıntı var şimdiden teşekkü
rler :)

sinancnc

Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

dogi1905

saolun inceledim ama bişeanlamadım  ;D :-\

ete

Bu cevaba karşılık epeyce uzun bir mesaj yazdım. Kendimce ortada duran neden leri sorguladım. Ama sonra hepsini silip susma hakkımı kullanayım dedim. Daha bir anlamlı oldu bana göre
Ete

dogi1905

ETE hocam çok araştırdım ama bulamadım lütfen yardım edin

ete

Çok aradım bulamadım demekle uzun cevabı hak ettin . Benimde anlamadığım hususlar var sıralarsak,
Ortalıkta bu kadar çok (bakınız ete saat projeleri) saat projesi var iken neden saat yapma ihtiyacı duyuyorsun bunu anlamıyorum.
Hadi diyelimki değişik bir şey yapacaksın. Değişiklerinide yapmış olmama rağmen hala neden yapma ihtiyacı duyduğunu anlamadım.
Hadi bunuda geçelim sorduğun sorunun cevabını verilen linklerde çok fazla detay vererek cevaplamış olmama rağmen bir şey anlamadım demenide anlamıyorum. Hiç bir şey anlmadın ise bırak bu işleri kısa yoldan terket bu ortamı derim.
Yok bazı şeyleri anlamadım dersen o anlatılanlardan daha farklı bir şey anlatamamki ne anlatayım. ?

Anlamadığım diğer bir husus da madem bir şeyden anlamıyorsun neden saat yapmaya kalkışıyorsun. Önce anlayacak hale gelip sonra bu işe kalkışsan daha doğru olmazmı. ?

Sonuçta hem bilgin az hem örnekleri anlamıyorsun demekki bu konu sana öğretilemez alt yapın yok demekki. Bu nedenle ancak tavsiyede bulunabilrim. Çok istiyorsan örnekleri incele anlayana kadar yüzlerce binlerce defa oku ve incele.
Takıldığın nokta olursa yeniden sor ama nokta sor. İşin genelini sorarsan kimse cevaplamayacaktır bunu sakın unutma.

Ete

dogi1905

Altyapım var ve ne yapacağımı biliyorum sadece bu entegre nasıl çalışır onu öğrenmek istiyorum sorduğum sadece bu birazdaha araştırma sonucu işi çözdüm ama sadece bu entegreye bütün bilgileri göndermekmi gerekiyor yoksa sadece gün sadece ay vs göndersek olurmu?

ete

ne kadarına ihtiyacın varsa o kadarını gönder yada al.Ancak bu entegre 28/29 Şubat ları bile ayırd edecek bilgiye sahip. Onun için Yıl girmen gerekiyor. Aksi halde yalnızca saat hesabı tutar.
Yada ne kadar bilgi verirsen o kadarını alırsın.

Ete

Mucit23

Şurayı bir incele

http://pdfserv.maximintegrated.com/en/ds/DS1302.pdf

Tüm sorularının cevabını bulacaksın... (İngilizce bilmiyorum deme şimdi bana..)
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

dogi1905

datashhetini incelemiştim zaten bir çok şeyi ordan anladım yinede saolun.
ETE Hocam cevabınız için ve azarladığınız için teşekkür ederim  :)