TEA5767 PIC16F628 Dijital PLL kontrollü FM Radyo Alıcı Sistemi

Başlatan ete, 28 Ağustos 2011, 14:14:12

TFN

Teşekkürler, güzel çalışma

//Diyot problemi çözüldü

sss57

merhaba devredeki diyotların isimlerini yazarmısınız.....teşekkürler

MS_59

arkadaşlar merhaba
ete hocanın radyosuna 8 adet hafıza butonu koydum isteyen kanal sayısını arttırabilir
önceki devreden tek eksiği ses kontrolü ben bunu ses sisteminde kullandığım için ses kontrolünü oradan yapıyorum
Bulduğumuz istasyonu kaydetmek için istediğimiz kanal butonuna iki saniye basılı tutarak yapabilirsiniz
kısa süreli basarak ta kayıtlı istasyonu  çaldırabilirsiniz
not: devrede anfi yoktur hoparlörü direk bağlayıp çalıştıramazsınız (ses sistemi veya anfi ile çalışır)
PCB çizimi ve bütün dosyalar ektedir
mehmet

xc10

Sayın proteus  hafıza sayısını 5 adet yapıp aynen oto teyplerinde  olduğu gibi 1 adet menü butonu ve butonun 3adet alt menü olacak kadar yani toplam 15 adet radyo hafızası olarak atamak diğer iki butonu da ete hocanın orijinal projesinde olduğu gibi volüme arttır azalt olarak atamak mümkün olabilir mi?. Cevabınız için şimdiden  teşekkürler.

Hattuşa

slm arkadaşlar bu uygulamanın AM radyo alıcısı olarakta kullanılabileni varmıdır? yani AM radyo yapabilirmiyiz?

acemdiyarı

Alıntı yapılan: proteus - 10 Mayıs 2014, 23:12:36
arkadaşlar merhaba
ete hocanın radyosuna 8 adet hafıza butonu koydum isteyen kanal sayısını arttırabilir
önceki devreden tek eksiği ses kontrolü ben bunu ses sisteminde kullandığım için ses kontrolünü oradan yapıyorum
Bulduğumuz istasyonu kaydetmek için istediğimiz kanal butonuna iki saniye basılı tutarak yapabilirsiniz
not: devrede anfi yoktur hoparlörü direk bağlayıp çalıştıramazsınız (ses sistemi veya anfi ile çalışır)

Elinize sağlık en kısa zamanda kendime yapmak istiyorum.
Başarılar dilerim.

MS_59

Alıntı yapılan: xc10 - 25 Mayıs 2014, 12:44:18
Sayın proteus  hafıza sayısını 5 adet yapıp aynen oto teyplerinde  olduğu gibi 1 adet menü butonu ve butonun 3adet alt menü olacak kadar yani toplam 15 adet radyo hafızası olarak atamak diğer iki butonu da ete hocanın orijinal projesinde olduğu gibi volüme arttır azalt olarak atamak mümkün olabilir mi?. Cevabınız için şimdiden  teşekkürler.
boş vakitlerimde yapmaya çalışırım aslında bütün kodlar verildi ve açıkça neyin ne olduğu belli kendin bile yapabilirsin

Alıntı yapılan: pro-TR - 25 Mayıs 2014, 16:12:33
slm arkadaşlar bu uygulamanın AM radyo alıcısı olarakta kullanılabileni varmıdır? yani AM radyo yapabilirmiyiz?
malesef modül sadece FM RECEIVER 
mehmet

caney

çok güzel çalışma

caney

Alıntı yapılan: proteus - 10 Mayıs 2014, 23:12:36
arkadaşlar merhaba

öncelikle elinize emeğinize sağlık.bu proje çok hoşuma gitti.en kısa zamanda yapmayı düşünüyorum.sizden ricam 16f877a için 76-108mhz çalışacak şekilde derlemeniz mümkünmü ete bey.teşekürler.

caney

selam ete bey.76-108mhz 16f628a ile yapılan devreyi bende yapıp çalıştırdım.gayet iyi.emeğinize sağlık.ileri geri taramalarda bulunan kanalları hafızaya alıyor. manuel aramalarda almıyor.bendemi hata var yoksa yazılımdanmı.

ete

Yanlış kişiye mesaj atıyorsun. benim yaptığım sistemde hafızaya alma yok Proteus arkadaşımız benim programı geliştirerek hafızalı hale getirmiş ona söylemeniz gerek.

Ete

MS_59

caney 
daha önce dediğin şekilde 877 ile yapmıştım zaten 47. mesaja bak bütün dökümanlar mevcut hatta kendime
FM1__5 kanal
FM2__5 kanal
FM3__5 kanal, oto teyplerindeki gibi toplamda 15 kanal hafızalı yaptım istersen paylaşırım
mehmet

caney

selam proteus.16f877 ile yaptığın  8 kanal hafızalı radyo yu yaptım çok güzel çalıştı.eline emeğine sağlık.ben pic konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.sizden isteğim 16f877 ile çalışan radyonun frekansı 76mhz-108mhz yada olabiliyorsa 76mhz-110mhz arası çalışsın.bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.telşekürler.

caney

kusura bakmayın ete bey.yeni olduğum için biraz karıştırdım.teşekürler.

xc10

Sayın proteus projenin 15 kanallı olanını paylaşırsan sevinirim.