Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

kuylus

Aslinda devreleri buyuk cizen arkadaslar  595 lrin cikisina birer transistor baglayarak devrenin  tamamini 5v beslemek zorumda kalmaz hemde ekran daha parlak olur, cunku  7805 yada lm2576   , cok lesli devrelerde duzgun sogutulamazsa bir sure sonra kaciriyor ve devre yi bozuyor,  en mantiklisi pic ile 595 lerin sadexe beslemelerini regule  ile yapip ledleri ce matrixleri 12v ile beslemek, tabi deveeyi benim gibi dar yapmaniz gerekiyorsa biraz ugrastirir fakan ondada olur.

Kuylus

gogoce

Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

MS_59

gogoce;

bana sanki matrix bağlantiları yanlış bağlanmış gibi geldi yoksa farklı bişeymi
mehmet

MS_59

buda yeni matrix saat çalışmam,daha deneme aşamasında
bu sefer projenin orjinal halini değiştirmeden animasyonlar ekledim umarım beğenirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mKZeSOsoG9Q
mehmet

gogoce

Alıntı yapılan: proteus - 09 Ağustos 2013, 10:38:07
gogoce;

bana sanki matrix bağlantiları yanlış bağlanmış gibi geldi yoksa farklı bişeymi

Fotyard in bi serisi dotmatrix displaye göre çizdim pdf gönderirim istersen

gogoce

Alıntı yapılan: proteus - 09 Ağustos 2013, 10:51:49
buda yeni matrix saat çalışmam,daha deneme aşamasında
bu sefer projenin orjinal halini değiştirmeden animasyonlar ekledim umarım beğenirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mKZeSOsoG9Q

Süper olmuş . Bende aynı şekilde yapmayı düşünüyorum

gogoce

Alıntı yapılan: kuylus - 09 Ağustos 2013, 01:24:45
Aslinda devreleri buyuk cizen arkadaslar  595 lrin cikisina birer transistor baglayarak devrenin  tamamini 5v beslemek zorumda kalmaz hemde ekran daha parlak olur, cunku  7805 yada lm2576   , cok lesli devrelerde duzgun sogutulamazsa bir sure sonra kaciriyor ve devre yi bozuyor,  en mantiklisi pic ile 595 lerin sadexe beslemelerini regule  ile yapip ledleri ce matrixleri 12v ile beslemek, tabi deveeyi benim gibi dar yapmaniz gerekiyorsa biraz ugrastirir fakan ondada olur.

Kuylus

Iyi de usta bir de maliyeti ve pcb isciligi ve dizaynı var bu işin bukadarini bile 1 haftada cizebildim :)
Saygılar

Şöyle olabilir 595 çıkışlarına udn298x serisi bir transistor eklenebilir tavsiyene uyup bunu çizeceğim teşekkürler

kuylus

Tasarim isinide ben tapip suzlere yardimci olayim siz boyut verin yeterki yalniz benim cizimlerim delik ici kaplamali  ve mecburen cuft tarafli olur

Kuylus

gogoce

Alıntı yapılan: kuylus - 11 Ağustos 2013, 14:34:05
Tasarim isinide ben tapip suzlere yardimci olayim siz boyut verin yeterki yalniz benim cizimlerim delik ici kaplamali  ve mecburen cuft tarafli olur

Kuylus

Birkacgun içerisinde yayınların usta

entegre46

ete hocam youtube de bir saat videosu gördüm sanırım sizin yaptığınız bir devre eğer mümkünse bunun dosyalarını yükleyebilir misiniz

matrix duvar saati

ete

dosyalar burada yayınlandı. Konuyu baştan sona okursan bulacaksın
ete

kuylus

ETE Hocam

Saat projesinde farklı bir tasarım daha  yapıp  MAX7219 le hiç uln ve 595 le  yapsak ve  ekranı tamamen  matrixle  bütünleyip  hem analog hemde  büyük  göstergeli bir saate dönüştürsek  yazılım  sizleri çok uğraştırımı

5x5 olarak 25 adet 8x8  kullanarak

kuylus

ileti sayaçlarında  sorun var  galiba   herkesinki en son sayaçta takılmış  sadece dikkatimi çektiyi için  yazdım

ete

Deneme amaçlı yazdım. Sayaç kontrolü amacı ile.
Ete

Sorun yok çalışıyor.

kuylus

Padem arkadaşımız pcb dosyasını istemiş  ekliyorum