Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

ete

Konu çok uzamış ve birazda eski kalmış. Bu nedenle ben dahil en son hali nedir varmıdır yokmudur bilemiyorum. Zaten biraz bekleyip öyle cevap yazdım ve sanıyorum benim gibi diğer arkadaşlarda bilemiyor. Yapılacak iş şu, biraz madenciliik yapacak sondan başa doğru giderek mesaj eklerine bakacaksın. Varsa zaten bulursun aradığını.

ete

DUHAN_

Alıntı yapılan: ete - 22 Ağustos 2022, 10:59:28Konu çok uzamış ve birazda eski kalmış. Bu nedenle ben dahil en son hali nedir varmıdır yokmudur bilemiyorum. Zaten biraz bekleyip öyle cevap yazdım ve sanıyorum benim gibi diğer arkadaşlarda bilemiyor. Yapılacak iş şu, biraz madenciliik yapacak sondan başa doğru giderek mesaj eklerine bakacaksın. Varsa zaten bulursun aradığını.

ete

hocam  haklısınız  araştırma  yaptım ama  son sayfalar da  paylaşım yapılmış ama tıklayınca bu mesaj çıkıyor  :   File not found.

ete

KOnu dotmatrix saat olunca iki farklı saat aynı konu içinde işlenmiş.
SOnuçta bu saatin bir dikdörtgen modeli var ve genelde başucu yada masaüstü saati şeklinde kullanılabilecek bir model. Birde duvar saati modelimiz var ve saatin etrafında saniye ledleri bulunuyor. Bu yuvarlak saat ve duvara asılabilecek bir model.
Bildiğim yada hatırladığım kadarı ile dikdörtgen saatin PCB si yalızca üyelerimizde KAYLUS tarafından yapıldı ve paylaşılıp paylaşılmadığını hatırlamıyorum.
Yuvarlak saatin PCB si bir kaç üye tarafından yapıldı ve paylaşıldı. Bir önceki sayfada mesaj numarası 321 ekine bakarsanız orada mevcut ve dosya hala yüklenebilir durumda.

Ete

DUHAN_

Alıntı yapılan: ete - 23 Ağustos 2022, 07:46:17KOnu dotmatrix saat olunca iki farklı saat aynı konu içinde işlenmiş.
SOnuçta bu saatin bir dikdörtgen modeli var ve genelde başucu yada masaüstü saati şeklinde kullanılabilecek bir model. Birde duvar saati modelimiz var ve saatin etrafında saniye ledleri bulunuyor. Bu yuvarlak saat ve duvara asılabilecek bir model.
Bildiğim yada hatırladığım kadarı ile dikdörtgen saatin PCB si yalızca üyelerimizde KAYLUS tarafından yapıldı ve paylaşılıp paylaşılmadığını hatırlamıyorum.
Yuvarlak saatin PCB si bir kaç üye tarafından yapıldı ve paylaşıldı. Bir önceki sayfada mesaj numarası 321 ekine bakarsanız orada mevcut ve dosya hala yüklenebilir durumda.

Ete

hocam isterseniz şöyle  yapalım ;  siz  burada  devrenin dikdörtgen şeklinde  olanın  en son halini  paylaşın isis  şemsını  ve kodunu  uygun zamanda  birini  bulup çizdirebilirsek pcb sini yaparız  devrey ...

ete

Dosyaları ekledim.
Bir konuda ekleme yapayım. Şema teorik amaçlı hazırlanmış idi. Bu nedenle gerçek PCB de 74HC595 çıkışları 100--47 Ohm arası bir seri direnç ile matrix ledlere bağlanmalıdır.

Ete

DUHAN_

Alıntı yapılan: ete - 23 Ağustos 2022, 17:36:44Dosyaları ekledim.
Bir konuda ekleme yapayım. Şema teorik amaçlı hazırlanmış idi. Bu nedenle gerçek PCB de 74HC595 çıkışları 100--47 Ohm arası bir seri direnç ile matrix ledlere bağlanmalıdır.

Ete

VERSİYON HATASI VERDİ  Açılmadı ama  genede teşekkür e derim saolun....

ete

Versiyon hatası normal . Sonuçta v.7.x den başlayıp V.13.x e kadar muhtelif versiyonlar var ve herkesin kendi versiyonu ile şema varmem mümkün değil. Bu nedenle şemanın PDF halinide koymuştum ondan yararlanacaksın artık.

Ete

DUHAN_

Alıntı yapılan: ete - 24 Ağustos 2022, 08:07:40Versiyon hatası normal . Sonuçta v.7.x den başlayıp V.13.x e kadar muhtelif versiyonlar var ve herkesin kendi versiyonu ile şema varmem mümkün değil. Bu nedenle şemanın PDF halinide koymuştum ondan yararlanacaksın artık.

Ete

doğru  haklısınız da  bende ki versiyon 8.13 eski versiyonu açması  gerekmez mi ???

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

DUHAN_

Alıntı yapılan: mehmet - 24 Ağustos 2022, 21:45:57"İmport" yapabilirsiniz.

valla  olmadı beceremedim anasını satım ne karın ağrısı işler ki yahu  isis olsa  ares  olmuyor ares olsa isi olmuyır bir işimizde rast gitmez ki beee... :'(  :'(  :'(