PBP KOMUTLARININ ÇEVRİM SÜRELERİ

Başlatan Burak, 03 Ağustos 2013, 19:44:06

Burak

MERHABA !

Acaba aranızda PBP komut kütüphanesinde yer alan tüm komutların çevrim sürelerini içeren bir tablo yada dökümana sahip olan birisi var mı ?

Bazı kritik zamanlama içeren uygulamalarda bazı komutların çevrim sürelerini hesaplamam gerektiği için buna ciddi ölçüde ihtiyaç duyduğum olabiliyor .. En azından seri haberleşme komutlarının çevrim sürelerini kullanılan değişkenin büyüklüğü , baud rate  ya da vb. bileşenlere bağımlı olarak değiştiğini söyleyebilir miyiz ?

Şimdiden teşekkürler ...
Ω Gens Una Sumus Ω

ete

Böyle bir tablo yok. Olduğunuda sanmıyorum. Bazen ihtiyaç duyunca komut önünde tmr1 çalıştırıp komut sonunda tmr1 değerine bakarak süreyi görebiliyorum. Ancak tmr1 kesme bayrağınıda kontrol edin. Zira süre 65535 ms yi geçiyor ise bayrak set edilir. Bu durumda gerekirse bölme oranını değiştirip yeniden hesaplayın.
Ete

Mucit23

Assemby çıktısına bakarak anlayabilirsin. Ete hocam daha iyi bilir ama orada kodların assemby karşılıkları var. Bazıları hariç (Tam hatırlamıyorum) Çoğu assemby komutu 1 clock çevriminde çalışır. 4Mhz için 1 kod işlenme süresi 1us dir. Buna göre kaç adet assemby kodu çalıştırılıyorsa sayıp süreyi hesaplarsın
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/