S

RFID Kits Mifare RC522 Module

Başlatan sovalye, 29 Ağustos 2013, 11:25:26

sovalye

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki linki bulunan ürünü aldım.

http://www.ebay.com/itm/MFRC-522-RC522-RFID-Reader-IC-Card-Proximity-Module-For-Arduino-/370874543745?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5659d86e81

Şimdi PIC ile bir bağlantı yapacağım fakat ürünün beleme girişi +3v3 PIC ise 5v ve SPI haberleşme kullanacağım. 3v3 zener ile beslemeyi kolayca halledeceğim fakat SPI,SPO ve SCK pinlerini nasıl yapabilrim. ve SDA ve RST pinleri nereye bağlanmalı.
MFRC522 Datasheet'ini inceledim fakat card okuma komutuyla ilgili birşey bulamadım. Yani PIC'ten hangi komutu göndermeliyim ki RC522 bana bir kart okudum ve ID side xxxxx şeklinde cevap versin.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Mucit23

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

umiter

Merhaba,

Gönderdiğiniz linkteki RFID okuyucusu Arduino içindir, PIC ile Arduino setlerinde kullanılan hazır kitleri kullanmak dökümanın yada teknik şemanın Arduino seti ile uyumlu olması sebebiyle zordur, bu noktada size farklı bir ürün önermek isterim, microelectronika da bir RFID okuyucusu var, 1 A. SMPS kaynak ile 15 cm den okuma yapabiliyor, bolca örnekte bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bilgi elde edilmesi zor,  tüketilmesi kolay bir bulamaçtır.

sovalye

"13.56Mhz RFID module Kit with ID card and round key chain tag. SPI interface fo convenient interface to microcontrollers such as Arm/AVR/Pic/Arduino, etc."

SPI ile RFID modüle AB 02 02 49 03 komudu gönderdiğimde 0C FF FF FF 08 cevabı alıyorum.Bu modülden cevap aldığım anlamına geliyor ama tam olarak istediğimi yapamadım. sanırım eksik birşey yapıyorum.
PIC16F877A ile easyPIC5 seti kullanıyorum. o yüzden PIC'i 3,3v ile çalıştıramıyorum. C ile yazılmış örnekler var ama ben C bilmiyorum. Bir süre daha uğraşacağım gibi.
SPI ile çok fazla çalışmam olmadı belkide eksik birşeyler yazmış olabilirim.

aciddex

merhaba bende aynı modül ile haberleşmeye çaılışıyorum yazdığın kodu paylaşabilirmisin

Burak

Bu modülde ilerleme kaydedebilen var mı acaba ?
Ω Gens Una Sumus Ω

~ENES~

ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !