kablosuz termostat

Başlatan serkan, 05 Şubat 2014, 15:13:34

serkan

Değişiklikler;

- Yazılıma başlık eklendi, kodlar düzgün sırayla yerleştirildi
- Lcdde oluşan hata nedeniyle RW bacağı yazılımdan ve portb.2 den silindi
- Lcdde görsel iyileştirmeler yapıldı, titreme minimuma indirildi
- Tuş basma gecikmeleri ayarlandı
- gereksiz eeprom okumalar iptal edildi
- hız optimize edildi. Artık program daha kararlı ve hızlı çalışıyor

mc_no_fear

SERKAN BEY TUŞ GECİKMESİNİ ARTTIRMANIZ MÜMKÜNMÜDÜR?
DEVREYİ YAPTIM SİZİN PROGRAMINIZ BENİM İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYOR. TEŞEKKÜR EDERİM BU KONUDA
ANCAK BİR SIKINTI VAR MESELA HERHANGİ Bİ DEĞERİ (ATIYORUM GÜNDÜZ ISI DEĞERİNİ 24 TEN 25'E YÜKSELTMEK YADA DÜŞÜRMEK SIKINTILI ARTI DÜĞMESİNE BİR KERE BAS ÇEK YAPTIMMI 25-26. 25 HIZLICA GEÇİYOR 26 OLUYOR AYARLAMAK OLDUKÇA GÜÇ
TUŞ GECİKMESİNİ BİRAZ ARTTIRIRSANIZ SEVİNİRİM.

serkan

Haklisin. Bende yaptiktan sonra farkettim ama usengeclikten duzeltmiyordum. En kisa surede duzeltir burada yayinlarin zira telden giriyorum su an

mc_no_fear

BİRDE CİHAZ GECE MODUNDA ÇALIŞIRKEN ANA EKRANDA GECE YAZISININ G HARFİ SÜREKLİ FLASH YAPIYOR HIZLI BİR ŞEKİLDE
SADECE G HARFİ NEDENDİR ÇÖZEMEDİM. ŞÖYLE ANLATAYIM SAATİN HER SANİYE DEĞİŞMESİNDE G HARFİ FLASH YAPIYOR
2- GECE ISI AYAR EKRANINDA ODA SICAKLIĞINI GÖSTEREN ISI YAZISININ I VE S HARFLERİ SÖNÜK YANIYOR.
3- GECE BAŞLANGIÇ SAATİ AYARINDA SAAT RAKAMLARININ YANINDA ESi YAZIYOR YANİ 18ESi
BENİM GÖREBİLDİĞİM HATALAR BUNLAR

serkan

-Tuş gecikmesi arttırıldı
-Esi sorununu halledildi
-Lcd karakter sorunu için bir kaç düzenleme yapıldı

Tuş gecikmesi ve Esi sorunundan eminim fakat kendi termostatımda denemediğim için titreyen g ve diğer harflerden emin değilim.

Düzeltilmiş hexi yükleyerek denersen sevinirim.

Saygılar

mc_no_fear

Tuş gecikmesi ve Esi sorunu çözüldü.
GECE ISI AYAR EKRANINDA ODA SICAKLIĞINI GÖSTEREN ISI YAZISININ I VE S HARFLERİ SÖNÜK YANIYOR. (devam ediyor.)
Ellerine sağlık

rambili

.bas ve .pbp dosyalarını yükle de bir bakalım. Gözden kaçırdığın bir nokta olabilir.
Zaman su gibidir.
Bazen deli bir ırmak, bazende durgun akar.

serkan

rambili

@serkan 

ANAEKRANGECE:

lcdout $FE,2,dec2 AYGUN,"/",dec2 Ay,"/20",dec2 YIL," ",dec2 Saat,":",dec2 Dak,":",dec2 Sn
            LCDOUT $FE,$94,"ISI:",ISARET,DEC2 ISI,",",DEC1 ONDA,"  SET:",DEC2 TERMGNC,".",DEC1 GC_ONDA 
            LCDOUT $FE,$DF,"HSS:",DEC1 H_BIR,".",DEC1 H_ONDA
            LCDOUT $FE,$D4," GECE      "       
            RETURN

"   GECE      " kısmını bir alan kaydır.  veya ortala..

Menu de tuslar arasına biraz gecikme koy.
Zaman su gibidir.
Bazen deli bir ırmak, bazende durgun akar.

temha43

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA
ALLAHİ'IN selamı inananların üzerine olsun

kardeş kodlarını ücretini vererek kullanmak istiyorum.
armagan274@gmail.com iletişime geçebilrsen.

ete

İşe yada mesaja başlarken Allahın adı ile içinden söyleyerek başlarsın kimse sana bir şey söylemez. Ama bunu yazarak yaparsan gösteriş olur ve aynı zamanda forum kurallarını çiğnemiş olursun. Dolayısıyla mesajı silmek zorunda kalırım. Bir çok kez dile getirdim. Burası bir elektronik sitesi dini konuların tartışıldığı bir site değil. Dini mesajlar siyasi mesajlar vermeyin diye ama gelgör ki sürekli oluyor. Her koyun kendi bacağından asılır. Yani ne kadar inançlı olduğun seni ilgilendirir ve Allah ile senin arandaki ve aynı zamanda gizli kalması gereken bir meseledir.  Sen  bunun gösterişini yaparsan  yanlış olur. Yanlış anlaşılmasın bende dini inançlarıma bağlı bir kişiyim. Ama bunu ortalığa dökmüyor ve bu konuda kimseye telkinde bulunmuyorum. Her kesin inancı kendisine.
Ete