Erol Bey den Bir Rica

Başlatan sonmoikan, 22 Nisan 2014, 16:13:05

McB

Hocam bende sizi genç olarak hayal edenlerdendim. Sizi gördükten sonra üşengeçliğimden dolayı kendimden utandım valla. Bu yaşta bıkmadan insanlara yardım ediyosunuz. Emeğiniz gerçekten ödenmez. Allah uzun ömür versin İnşallah.
İmkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım.
Fatih Sultan Mehmet

1956

Ben bu sitede yeniyim.Yaşımında ETE hocaya yakın sayılırım.(tanıtım ismimdeki doğum tarihimdir.) birşeyler öğenmek için bu sitede dolanıp duruyorum.Her seferinde soruların çoğuna bıkmadan usanmadan cevap verdiğini gördüğüm, bu yiğit,gönlü bol,yardımsever genç delikanlıya selam ve yaygılar olsun.Sağlıklı ve daima aramıza olmanız dileğiyle ..

gogoce

hocam sanırım bir yazınızda kendiniz için "bu ihtiyar delikanlı " tabirini kullanmıştınız . Ama yakışıklı çıkmışsınız doğrusu
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

elvanmurat

Hocam bu yaşta bıkmadan usanmadan bizlere her zaman yardımcı oluyorsunuz.bende ankarada oturuyorum.insallah bigün tanışmak nasip olur.ALLAH ( cc) uzun ömürler versin.saygılar sevgiler..

pwm3434

evet  aynen saygılar  gerçekten  teşekkürü  hak ediyor. inşallah  mutludur  ete  hocamız.

pwm3434

vay  be  ete  hocamız   seni  seviyoruz   ;D       herşey  gönlünüzce  olsun

gogoce

keşke tanışma imkanım olsa ete hocam
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

karbal656

Selam olsun ruhu genç kalanlara...
fiziki yaşlanma hayatın bir gerçeği ama ruhunu genç tutabilmek insanın elinde.
Ete hocam sizi kutluyorum bunu başaran ender insanlardansınız.

ete

Hepinize teşekkür ederim. Aslında çok şey söylenebilir ama ne diyeceğimi bilemiyorum.
Gerçek yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek ve özellikle birilerine birşeyler öğretebilmek bana haz veriyor. Bunu bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim.

Ete

Hattuşa

@ete hocam
siz övgüyü hak eden insanlardansınız. zira emeğinizi, bilginizi karşılıksız veriyorsunuz. sayenizde itfaiye mesleğine paralel elektronikçi olduk ;D   ;D  ;D

picagor

Sayın ETE hocam sizi çok merak ediyordum ve gördüğüme çok memnun oldum. Ben Malatya' da görev yapan bi 35 yaşında bir öğretmenim. Geçmiş yıllarda mikrodenetleyiciler dersine girdiğim zamanlar ders kitabı hem yetersiz geliyordu hemde öğrenciler hiç birşey anlamıyordu. İşin açığı bende zorlanıyordum çünkü 16f84 Assembler anlatmak zorunda kalıyordum. Sizin Picbasic derslerini keşfedince onları kağıda basıp öğrencilere anlatmaya, uygulamaya başladım.. Sayenizde hem ben kendimi geliştirdim, değişik amaçlı cihazlar geliştirdim hemde öğrencilere ışık oldunuz.. Bize bu ufku açtığınız için tek cümle ile Allah sizden razı olsun diyorum.. 

Biz ne zaman gelişir Norveç gibi, İngiltere gibi Almanya gibi oluruz?
Kıraathanelerin doluluğu, TV bağımlılığı, maç hastalığı v.s.. gibi boş işler azalırda Sizin gibi güzel insanların sayısı artarsa.. İşte o zaman.

ete

Övgüleriniz için teşekkür ederim. Birilerine ışık oldu isem ne mutlu bana. Bu tür sözleri duyunca hem mahçup hemde mutlu oluyorum gerçekten. Tarifi zor bir his bu. Herkezin yaşamasını dilerim.
Başka ülkelerle kendinizi kıyaslamayın. Coğrafya+Doğal kaynaklar ülkelerin zenginliğini veya sosyal seviyesini etkilemektedir. Yalnızca biz daha geç çalışmaya başladık deyip kısa zamanda daha fazla yol almaya çalışınız.
Bu ülkede boş gezenin boş kalfası tipinde insanları ne kadar azaltırsak bizde diğer gelişmiş ülkelerin seviyesine o kadar çabuk geliriz diye düşünüyorum. Çalışmaya devam diyelim.

ete

Maxim

ete abi sen neden bir türkçe picbasic kitabı yazmıyorsun?
yok satar eminim

ete

Elbette ikinci bir kitap yazsam çok daha geniş kapsamlı yazabilirim. Üstelik yeni başlayanların nerelerde tıkandıklarınıda iyi biliyorum. Ancak bu işe zaman ayırmakta gerçekten zorlanıyorum.
Üstelik aldığım mesajlara bakılırsa zaten ilk ders notlarım şu anda bile bir çok okulda kaynak kitap olarak kullanılıyor. İkincisini kimse almaz zaten alan almış gibi bir düşünceyede sahibim. 
Fikrim değişirse kimbilir yazmaya başlarım belkide.  Birincisi epeyce bir amatör ruh ile yapılmış idi. İkincisini daha profesyonelce düşünüp yapmak gerekir diye düşünüyorum. Bunuda tek başıma yapabilirmiyim oda ayrı bir mesele. Neyse çok ihtiyaç duyulursa yaparız bir şeyler.

Ete

ta2by

Herkese Merhaba;
Arkadaşlar, ben 1945 doğumluyum ve yazılarınızdan anladığım kadarı ile biraz daha şanslıyım neden mi.?
Ben Erol beyi gençken tanıdım  kendisi ile ilk karşılaşmam, Kosova dan gelen Radyo amatörü bir arkadaşım, Erol beyin şahsına yaptığı yardımlardan dolayı kendisine teşekkür etmek şahsınla tanışmak istediği için onu Erol bey ile buluşmaya götürmüştüm.
Bilmiyorum kendisi hatırlar mı bu yazacaklarım iltifat değil gerçek;
Hayalimde kaldığı kadarı ile tam emin olmamakla beraber Karşımda tahminen 1.75 ile 1.80 cm boylarında normal kiloda hatta boyuna göre zayıf sayılabilecek, abartmıyorum oldukça yakışıklı birisi vardı, o zamanlar bana verdiği kartında " intertim mühendislikte " çalışıyordu " portföyümü karıştırırken kartını buldum ". İkinci karşılaşmamız DR Ahmet BAĞCI'nın bahçeli evlerdeki iş yerinde oldu, orada da sohbet etmiştik, o zamanlarda gençti ve inanın geçen zaman onu yıpratamamıştı ve hala yakışıklı idi. En son görüşmem o olmuştu.
Şahsına tüm sevdikleri ve sevenleri ile sağlıklı yaşamlar diliyorum.