Saat Ayarlama

Başlatan Sıfır, 12 Temmuz 2014, 13:24:17

Sıfır

Arkadaşlar ben pic basic ile saati kodladım diyelim.Bu saat 00:00:00'dan başlayacak.Bunu gerçek saate ayarlamam lazım.Benim saatimde bütün ekranları dolaşıp başa dönünce saati ayarlayabiliyorum.Bende şöyle bir şey yapmak istiyorum:Düğmeye basınca saatin ayarını değiştirebileceğim.Bunu nasıl yapabilirim?

ete

Ete projelerinde verilmiş saat projeleri mevcut. Hemen hepsinde düğmeye basılınca saat ayarı yapılmaktadır. Kodlar açık olarak verilmiştir. Oradan takip edip öğrenebilirsin. Yapılacak iş basit.
Bir tane seçme tuşun olması gerekir bu tuş hem saat ayarına girmeni sağlamalı hemde dak.- saat ayarları arasında geçiş yapmanı sağlamalıdır. Birde artır butonu ve son olarak birde azalt butonun olması gerek.
Program önce seçme tuşuna basılıp basılmadığını kontrol eder. Basılınca programı ayar bölümüne atlatır. Orada seçme tuşunun bırakılmasınıda takip etmek gerkir aksi halde başka istenmeyen sonuçlar doğurur.
İlk gelinen ayar dakika ayarı olur burada sn ayarını atlıyoruz.. Genelde sn sıfırdan başlatılarak ayar yapılmış olacaktır. Dakika ayarı artır-azalt tuşları ile yapıldıktan sonra seç tuşu ile saat ayarına atlanır. Benzer şekilde saat ayarıda yapıldıktan sonra seç tuşuna basılarak ayar kayıt edilir ve tuş bırakılıncaya kadar beklenir ardından ana program bölümüne geçilir. Hepsi bu.
Ete