C

16F877 USBURN ile yazılan hex dosyası çalışmıyor

Başlatan cgenius, 17 Temmuz 2014, 23:54:25

cgenius

Merhabalar,
çalışır durumda olan bir kaynak makinasında bulunan pic16f877 yi USBURN ile PC ye bağlayıp kendimce yedeğini aldım,yeni bir entegreye yükledim herhangi bir hata almadan O.K gördüm fakat yazdırdıgım entegre devre üzerinde çalışmadı.Çalışan entegre içindeki hex ile benim yüklediğim entegrenin hex dosyasını karsılastırdıgımda da herhangi bir hata almadım.Çalışan devrede kristal osilatör kullanılmış,pic configürasyonunda XT olarak seçtim ancak durum değişmedi.Son olarak çalışan entegrede USBURN u kuracalarken yedeklediğim ile aynı duruma geldi.Şu an enerji verdiğimde ekranda sadece kareler görünüyor

Ekte çalışır durumda iken aldıgım yedek hex var,nerede hata yaptıgımı anlayamadım,yardımcı olabılecek arkadaslarıma şimdiden tesekkur edıyorum.

Hattuşa

slm
verdiğiniz hexe bakınca sanki bana hex boş gibi geldi

İlyas KAYA

Bence siz kod korumalı bir PIC'i okumuşsunuz.
Doğal olarak çalışmayacaktır.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

elektromanyaq

geçmiş olsun bıraz mantıklı dusunelım oyle bı fırma kurucusu olsan sen protect yapmadan bırakırmısın pic'i   bos okumussun yenı pice yazdırmıssın ama sonra eskı pıcı takıp yanlıslıkla tekrar yaz demıssın  ancak fırma ıle ırtıbata gecıp yenı yazlımlı bı tane pic istemekten başka caren yok :(