PIC İLE VİDEO ÜZERİNE YAZI YAZMA

Başlatan AB ELEKTRONİK, 08 Ağustos 2014, 19:55:19

AB ELEKTRONİK

selam arkadaşlar
pıc ile videonun üzerine nasıl yazı yaza biliriz bu konuda bilgisi olan varmı acaba yardımcı olursanız cok sevinirim
saygılarımla

Mucit23

Video dediğin şey nedir? Video Sinyalimi?

Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

AB ELEKTRONİK

öernegin tv de herhangi birsey izlerken o yayının üzerine yazı yazmak gibi yanı evdeki tv nin ekranına etepic.com yazmak istedigimi varsayalım yada herhangi bir şey kılavyeden yazsak bukonuda bilginiz varmı hocam saygılarımla

Maxim

atmel ile yapan vardı
ama pic ile bilmiyorum
ayrıca hazır bir entegre biliyorum max7456

RedBlack

Bende bu konuyu merak ediyorum, araştırma içindeyim direk pic ile degilde karakter entegresini sürerek yapılanı nispeten daha kolay ve mantıklı olacaktır ama konu biraz karışık kısımlar var vhsync hsync  sinyalleri biraz sıkıntılı gözüküyor hocamızda önderlik yaparsa bu konuda çok fazla anlaşılır bilgi yok.

ete

Sanıldığı kadar basit bir iş değil. Çok fazla bilgim yok bu nedenle çok şey söyleyemeyeceğim. Bildiğim yatay ve dikey tarama bilgilerini bir şekilde okuyup ekranı da büyükçe bir matrix ekran gibi düşünüp istenilen karakteri tv ekranında oluşturmak. Bu işin basic ilede yapılabileceğini sanmıyorum. Zira zamanlama çok önemli olacak ve bir tek komutun vereceği gecikme bile ekran görü tüsünün titremesine sebep olabilecektir. Bu nedenle öncelikle işin teorisi üzerine araştırma yapıp bulduklarınızı buraya yazın, daha sonra hep birlikte bakalım işin içinden çıkabilecekmiyiz.

Ete

aoe

tv derken? anten girişindenmi , vga danmı, hdmi danmı, scrattanmı.. hangi arayüzü kullanıcaksın yani. önce gelen giden veriyi , sinyali incelemek lazım hangi arayüzü kullanıcaksan seçip. ondan sonra veriyi kendi işlemcimizden işleyerek tekrar göndericez tekrar fakat işte baya zor olsa gerek sonuçta o aradaki zamanlama felan herşey bozulur diye düşünüyorum. konuyuda merakla takip ediyorum eğer bu işlem benim dediğim yöntemle yapılırsa gelen sinyalle herşekilde oynama yapılabilir istediğin efekti uygulayabilirsin artık gerisi programlama kabiliyetine kalmış..

fakat buradan gözlemledimde baya baya zor görünüyor bu şekiklde.. buda bi nevi decoder bizim için. yapmak kolay olmasa gerek :D

onun dışında tvnin ekranına görüntü işleyen modüle müdahele edip yapmak istiyorsan bu işlemi, sanırım o bundan 15 20 kat dahada zor olur..

efehurkan