program belleği

Başlatan EMKE, 29 Ekim 2014, 22:18:47

~ENES~

Yarim saate Deneyip yazcam hocam..
ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !

~ENES~

hocam lcd komutunu sildim fakat sonuc aynı.... farklı bir dilmi seçmem gerekiyor kararsız kaldım uzun programlarda basıc hafızayı dolduruyor baska çare yok gibi aklıma bile gelmezdi 18f in hafızasını doldurmak :/

ete

Nasıl bir proje anlamadım. Genelde LCD komutları hafıza yer. Birde Kesme açılması epeyce hafıza götürür.
Dilde değiştirsen farketmeyecek anlaşılan.

Ete

~ENES~

Hocam projede 22 tane menü var 4x20 LCD ekran kullaniliyor pompa motoru ve rezistanslar isi sensorleri falan var isitma sistemleri tasarliyoruz ... Fakat ne yaptiysam bu sorunu cozemedim başka bir pice gecsem yine ayni sorunu yasicaz eminim bu konudaki fikriniz nedir hocam ...

ete

Bir birinin aynısı olan satır ve akran görünümlerini tek alt programda toplamak gerekir. Lüzumsuz menü ve ikazları çeıkarmak gerekir.
LCD komutları hafıza canavarıdır. Benzer bir konu benimde başımda. Çok menülü bir sistemde guruplama yaparak çözüm bulmaya çalışıyorum. Bu şekilde yaklaşık (1K)  tasarruf sağlayabildim.
Şayet baş edemiyorsan menü yazılarınınbir kısmını epromda saklayabilirsin. Lazım olunca oradan okursun .
Yada harici eprom kullanır her şeyi oraya koyarsın. Başkada yolu yok zaten.

Ete

~ENES~

Hocam harici eeproma LCD komutu yazdirabilir miyiz ki ? Sadece değişken yazildigini biliyordum yanlis biliyormuşum drmekki ?

ete

Komut değil LCD ye aktarılacak bilgileri (Menü karekterlerini) yazdıracaksın eproma.

Ete