PIC İLE 0-10 VOLT DAC

Başlatan EMKE, 23 Ocak 2015, 12:26:35

EMKE

Entegreyi şimdi simülasyonda ufak bir test yazılımı ile kontrol ettim ve opamla ikiye katladım çıkış voltajı gayet stabil ve tam istediğim gibi çalışıyor pwm metoduna gerek kalmadı gibi .

gogoce

peki inverter ne durumda . 0-5v skala yapabilir miydin?
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

EMKE

gogoce

inverteri 0-10v yerine 0-5v şeklinde ayarlayabilseydin opampa filan gerek kalmazdı diye düşünüyordum
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

otansev

Inverterin 0-5V olarak nasıl ayarlanacağını yazmıştım.
TA1MK

EMKE

inverterde hızı ayarlamak için iki tür durum var biri modbus ile hızı ve diğer olayları ayarlayailiyoruz  bnu genellikle plc sistemlerinde yapıyoruz , birde 0-10 volt arası ayar yapabildiğimiz uçlar mevcut klemenslerde bu uçlar genelde AI,10V,COM uçlarıdır bu üç uca 10 k değerinde pot bağlayarak hızı ayarlayabiliyoruz artı olarakta marka vermek istemiyorum ama bir cihazla AI,ve COM uçlarını bu cihaza bağlayarak parametreleri ayarlayıp hız kontrolü yapıyoruz ama hız kontrolü 5 volta eşitleyebiliyormuyuz onu bende bilmiyorum ben 0-10 volt klemenslerine pot yerine pıc ile yaptığım sistemi bağlayıp değeri girdiğimde 0-10 volt aralığında hız kontrole göndericem bunuda hallettim sayılIR mcp4921 ile.

Burak

Senaryo böyle olunca aklıma MCP41010 dijital potansiyometresini gerilim bölücü olarak kullanıp hız denetimi sağlamakta geldi ... MCP41010 ile yaptığım bir kalibrasyon - isabet uygulaması vardı . Ekteki programı bir incele

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

EMKE

mcp4921 ile kolayca hallettim problemi burak ama senin gönderdiğin örneğide inceliceğim saoalsın.