Mosfet Tavsiye?

Başlatan Bahri Bilir, 12 Eylül 2015, 22:35:47

Bahri Bilir

En az 10 A ve VDS 24 V direk pic çıkışıyla sürülebilecek mosfet tavsiyelerinizi bekliyorum.Pozitif drain çıktısı almam gerekiyor.(P-Channel) 
Frekans önemli değil.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

F®T

P kanal mos fiyatları pahalı sen en iyisi n kanala dön.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Bahri Bilir

F.T p ch fet secmemin sebebi "Birden Çok Slave Tek Master" adlı konuda bahsettiğim sondaj makinasına uygulanacak projedeki role kartındaki rolelerin yerine kullanmayı düşündüğüm için.
Yani role kartındaki roleler 5 v sinyalle 12 v pozitif çıktı verecek şekilde çalışıyor.Rolelerin boyutunun büyük olması, bobinlerin ters emke sebeb olması ve direk pic pinleriyle beslenemedikleri için p ch bir mosfeti direk picle sürüp 12 v pozitif çıktı elde etmiş olacağım.
Bu pozitif çıktı ise amkinanın farklı aksamlarını kontrol edecek (valfler,aydınlarmalar,kontaktörler.....).
N ch pir fetle negatif çıktıyla belki bu aksamları kontrol etmemi önereceksiniz.Ama bu makinanın her metal aksamının negatif gerilimle bağlantılı olmasından dolayı çoğu aksam pozitif enerjiyle sürülmek zorunda.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

F®T

Anladım.Ama sen sürdüğün bobinlerin parazitlerini nasıl engelleyeceksin.Biraz zor iş.Ayrıca ben olsam mosfet yerine röle kullanırdım.Sahada oluşacak bir kısa devre mos gümleme olayı çok olur diye düşünüyorum.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.