baskı devre önerileriniz

Başlatan Mali-88, 01 Kasım 2015, 09:59:36

Mali-88

merhaba arkadaşlar 24vdc beslemeli lm2575-5 ile 5v'a düşürdüğüm pic16f877a 2x16 LCD ve tlp521 optokuplörlerin bulunduğu bir kart çizdim ilk defa çizdiğim için kanal dönüş açıları vb. konularda tecrübesizim kartta değişiklik yapmalamıyım ?

Burak

Gayet güzel majör bir hata yok .. Ufak tefek yol uzunluğu hataları olabilir , farklı yol varyasyonları için elbette .. Olabildiğince kalın ve kısa yollar tercih edilmeli biliyorsun .. Yol açılanmalarıda gayet güzel bir iki tane dikkatinden kaçmış yol var sadece .. SMD 1206 kılıfında komponentler görüyorum bunlar için t25 t30 yol kalınlığı tercih edilebilir PAD boyutunu aşmaz aklında bulunsun öneri olarak ... Baskı biçimi olarak hangi yöntemi tercih edeceksin bilmiyorum ama entegrelerin pad hole diameter değerini biraz yükseltsen iyi olur eğer ütü ile basacaksan ... İndüktif etki yaratacak bir yol biçimide yok gayet güzel ...
Eline sağlık :) İlk kez için çok iyi :)

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

Mali-88

Teşekkürederim ilginiz için tereddütte kalmıştım kartı bastırmak için şimdi rahatlıkla bastırabilirim kartı ben basmıcam 30adet için adet başı tam baskı 5 tl fiyat verdiler çok makul geldi fiyat

Burak

Bence kendin birtane prototip bas evde baktın güzel çalıştı , birkaç günde test et .. Ondan sonra adetli baskı işine gir ..

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω