16F1827 ile CCP1 Interrupt Enable

Başlatan F®T, 11 Ocak 2016, 21:42:06

F®T

Arkadaşlar merhaba.
Bu ınterruptı kullanmak istiyorum.Şöyle bir durumum var.CCP1 çıkışından hpwm alıyorum.Sürmüş olduğum Mosun ayağından dirençle geçen akıma göre gerilim ölçücem.Bundan dolayı PWM high pozisyonunda iken ccp1 interrupt yaptığında ölçülecek gerilimi kesme içinde adc den ölçmek istiyorum.

INTCON.7=1
INTCON.6=1
PIE1.2     =1
PIR1.2     =0

Bu ayarları yapıyorum.Fakat simülasyonda çalışmadı.Eksik bir durumummu var yoksa simülasyon hatasımı?

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

Ferit ,
Ne yapmak istediğini tam olarak anlayamadım. CCp1 kesmesi açılınca HPWM özelliği ortadan kalkar. Belkide sorunun budur. Aşağıdaki mikrochip dökümanında epeyce faydalı bilgiler var. Okumanı öneririm.

http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/41214a.pdf

Sanırım CCP1 pini HIGH da iken kesme oluşturup bu anda ADC okuması yapmak istiyorsun. Ancak hem HPWM hem CCP1 kesmesi aynı anda çalışmayacaktır. Belkide en iyi çözüm CCP2 yi bu amaçla kullanmak. CCP1 çıkışını CCP2 pinine bağlasan ve CCP2 kesmesini yükselen kenarda aktif etsen bu istediğin yapılabilir gibi geliyor bana.

Ete

F®T

Ete hocam selamlar.
Evet ccp1 kesmesi oluştuğu anda pin high ta iken adc okumak istiyorum.Fakat dediğiniz gibi olmuyor.Ccp2 kesmesinide kullanma şansım yok.Boşta pin olmadığı için kullanamam.Başka nasıl bir yöntem uygulayabiliriz..
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

Ccp1 çıkışını B0 yada Ccp2 pinlerinden birine girmedikten sonra o pinin high olduğunu anlayamazsın. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.

Ete

F®T

Anladım hocam o zaman başka yöntem bulmamız gerekecek.Amacım mosfeti sürerken sistemin çektiği akımı bulmaktı.Onuda mos iletimdeyken şönt direnç üzerinde düşen gerilimi ölçerek yapıcaktım.Sanırım direnç üzerinde oluşan gerilimi alçak geçiren filtre ile adc ye girersem en azından ortalama bir gerilim ölçerim.