NRF24L01 Kullanımı

Başlatan erdogan2734, 26 Haziran 2016, 00:07:04

exper

kod paylaşırmısınız

Dtmf

Ben nrf+pa ile 1,5km uzaklikta bir speeddom kamera vardi goruntu kablosuz aliyorduk fakat kontrol yoktu pic18f452 ile pelco d/pelco p protokolu yukleyip kontrol saglamistim gercekten cok hizli bir modul :)

alisumer

Alıntı yapılan: exper - 24 Mart 2020, 20:34:24kod paylaşırmısınız
Kod malesef paylaşmayacağım fakat NRF register ayarlarını paylaşmıştım ondan sonrası zaten klasık pic e ne yaptırmak istediğinle alakalı olduğu için pek bi anlam ifade etmiyor iki nrf yi haberleştirip zaten pic ile de veri gönderip okumayı bu registerler üzerinde yaptığın ayarlar ve datasında sizden istenen bekleme sürelerine riayet etmeniz ile gerçekleştiriyorsunuz sonrası size kalmış
Hep meraktan

alisumer

uçak şu an uçmuyor uçurmak için pratik gerekicek bayağı pervane eksik aldığım pervane yüksek hıza dayanamayıp resmen patladı kasığı yere bırakıyordum az kalsın fırçasız motorlara dikkat edin deli şeyler:) bir de kumandanın analog joystikleri hiç hassas değiller tüm hareketin ancak yarısına kadar olan bölümde algılama yapıyorlar çin malı hassas okuma için bağlı pot  ları kalitelileri ile değiştirmem gerekicek denemesini yaptım iyi bir pot ile çok hassas servo kontrol yapılabiliyor bu arada devre kartı kumanda kasası uçak kasası hatta metal servo kolları dahil( onları telli defterin tellerini düzleştirerrek yaptım) kendim bir idda üzerine yaptım ilk yaptığım uçağı youtube de paylaştığım belkide 10 ay oluyor o zamandan beri bununla uğraşıyorum ilk kumanda çalışmalarına  standart rf verici ile başlamıştım kontrol konusunda çok sıkıntısı olmuyor bu arada bilginiz olsun aynı işi yapıyorlar 4- 5 kanal birşey yapacaksanız iş görüyorlar kısıtlı bir menzile sahip olmaları dezavantajları ama SPI gibi bir dert açmıyorlar başınıza yönetmesi kolay ama SPI yi anlamaya başlayınca NRF çok güzel bişey.bu arada kod paylaşmamamın sebebi güvenlik falan değil bilesiniz çünkü nrf nin çalışan ARDUİNO bir ton programı ve hazır kütüphaneleri var asıl sebebi öğrenmek çabalamak inanın hazır programı kullanmak insana bir şey katsa idi arduino kullanırdım hıç uğraşmazdım 
Hep meraktan

alisumer

kendim anladığım kadarı ile NRF nin çalışması hakkında bilgimi paylaşırım ama onda sıkıntı yok
Hep meraktan