DipTrace programında çizdigim projemde çıktılar elaman pacaklarına uyumsuz

Başlatan mesut25, 21 Ocak 2017, 13:22:14

Bahri Bilir

Yukarda arkadaşında bahsettiği gibi aynı bilgisayardan, aynı plaketi, farklı yazıcıdan çıktı aldığımda çok küçük bir büyütme yaptığını fark etmiştim.
ya yazıcının bir hatası yada ayarlarla ilgili bir durum.Farklı bir yazıcıdan çıktı alıp kıyaslaya bilirsiniz.

Bu arada çıktıyı direk program üstünden yazdır diyerek yapın.

Başka bir pcd yazdıracaksanız diptriceyi flas belleğe kurun ve o pcde de bu programla yazdırın. Demokraside çare tükenmezmiş : )

bu şekilde 5 yıldır yukarıdaki bahsettiğim yazıcı hatası haricinde sıkıntı yaşamadım.

Birde karşı taraf gerber kabul ediyorsa bunda da ölçüler birebir aynı oluyor.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

mesut25

Cevap için teşekkürler  en yakın zaman deneyip paylaşacağım

mesut25

Alıntı yapılan: Bahri Bilir - 28 Ocak 2017, 18:59:27
Yukarda arkadaşında bahsettiği gibi aynı bilgisayardan, aynı plaketi, farklı yazıcıdan çıktı aldığımda çok küçük bir büyütme yaptığını fark etmiştim.
ya yazıcının bir hatası yada ayarlarla ilgili bir durum.Farklı bir yazıcıdan çıktı alıp kıyaslaya bilirsiniz.

Bu arada çıktıyı direk program üstünden yazdır diyerek yapın.

Başka bir pcd yazdıracaksanız diptriceyi flas belleğe kurun ve o pcde de bu programla yazdırın. Demokraside çare tükenmezmiş : )

bu şekilde 5 yıldır yukarıdaki bahsettiğim yazıcı hatası haricinde sıkıntı yaşamadım.

Birde karşı taraf gerber kabul ediyorsa bunda da ölçüler birebir aynı oluyor.

merhaba bu gün diptrace programını  çıktı alacagım pc kurdum aldıgım çıktıda boyut sorunu olmadı  elamanlar tam oturdu yazıcı mürekkep püskürtmeli oldugu için  pcb ütü tekniyi olmadı bu gün lazer yazıcısı ile alıp tekrar denicem

programı flash bellege nasıl kurabılırım

karacan451

Merhaba çıktı almak için başka bilgisayara kurmana gerek yok.Yazıcı sayfasında Microsoft XPS Document Writer seçersen rahatlıkla başka bilgisayarlardan çıktı alırsın. Ve ya PDF çıktısını alacaksın.

mesut25

Alıntı yapılan: karacan451 - 05 Şubat 2017, 08:55:01
Merhaba çıktı almak için başka bilgisayara kurmana gerek yok.Yazıcı sayfasında Microsoft XPS Document Writer seçersen rahatlıkla başka bilgisayarlardan çıktı alırsın. Ve ya PDF çıktısını alacaksın.
merhaba  çıktıyı resim olarak alıyorum farkeder mı pdf degil  birde çıktıyı almadan önce tersleme  yapılacak mı

karacan451

Alıntı yapılan: mesut25 - 05 Şubat 2017, 22:04:06
merhaba  çıktıyı resim olarak alıyorum farkeder mı pdf degil  birde çıktıyı almadan önce tersleme  yapılacak mı

Senin baskı devrede besleme klemensin sol taraftan çizdin. Aynalarsan sağ taraftan olur.BMP den elemanlar kayık değilse sıkıntı yok. 

mesut25

Alıntı yapılan: karacan451 - 06 Şubat 2017, 19:25:12
Senin baskı devrede besleme klemensin sol taraftan çizdin. Aynalarsan sağ taraftan olur.BMP den elemanlar kayık değilse sıkıntı yok.
teşekkürler aynalama yapmadan çıktı alıp yapicam  okulda aynalama yapılıyordu diye hatırlıyorum uzun zaman önce