PCB Yaptırmak

Başlatan emredal777, 30 Mart 2017, 21:00:55

COTYORA

Kaç adet oldu  şu an

emredal777

sizinle birlikte 32 oldu.

ete

Kart başına 5 TL telif pardon emek ücreti isteyeceğim sizden . etepic.com vakfına yardım kampanyası açıldı.

Ete

emredal777

ete hocam bir tane de size yollasak ödeşmiş olur muyuz?
emeğin karşılığı hiçbir şekilde ödenmez ama şimdilik elimizden gelen bu

umitco

Ben veririm hocam seve seve , sizden aldıklarımızın karşılığı yok. Birde NRF24L ile ilgili bir yazı yazsanız bizi kurtarsanız şu RF 433 lerden süper olacakErol hocam.

emredal777

arkadaşlar 50 adet için 550 tl teklif geldi.

emredal777

kart başı  11 tl ye geliyor.

Elektronikprojem

Daha önceden yaptığım alışverişe dayanarak belki bi indirim uygulayabilir konuşmamı ister misiniz?

emredal777

Alıntı yapılan: furkaneerdem - 06 Nisan 2017, 09:15:24
Daha önceden yaptığım alışverişe dayanarak belki bi indirim uygulayabilir konuşmamı ister misiniz?

çok iyi olur fiyatı biraz daha aşağıya çekersek herkes memnun kalacaktır.

acemdiyarı

Çinden fiyat alsanıza PCB kaliteSİ + fiyat lar değişecektir.

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

ete

Bu saat projelerini yapıp yayınladıktan sonra yüzlerce mesaj almıştım. Kimisi ileri gidiyor kimiside geri kalıyor diye sitem ediyor çözüm bulmamı istiyorlardı. Bu aralar kesildi bu şikayetler. Sorun elbette kristal ve sistemin ısıl kararlılığının olmamasından kaynaklanıyor.  Ama artık bunada bir çözüm geldi. Çözüm, DS3231 RTC kullanmak. Yaklaşık 2 yıl oldu çalışan bütün saatlerimi bu chip'e çevirdim o zaman bir kere ayarladım  saatleri hala doğru çalışıyorlar. Kiminde 10 sn lik fark oluştu kiminde 20 snlik fark ama 2 yıl için bayağı iyi bir gidişat bu.
Bunları neden anlatıyorum. ? bu kadar emek verip bir saat yapınca bu durumuda dikkate alıp o saatleri en azından DS3231 ile çalışacak şekilde düzenleseniz hiç de fena olmaz diye düşünüyorum. Doğru çalışan bir saatiniz olurdu böylece.
Ne yazıkki üzerinde çalıştığınız proje DS1302 ile yapılmış idi. DS1307 olsa sorunsuz direk adaptasyon mümkün olabilirdi ama DS1302 için hem donanım farkı hemde program farkı geliyor.

Ete

acemdiyarı

Bende bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum, pcb tek bir pcb değil de seven segmentler tek taraflı pcb ve bir birine soket ile geçmeli olmasını öneriryorum asıl devre çift taraflı olabilir bu şekilde hem daha profosyonel hem daha ucuz hem geliştirmeye açık  şekilde olur yani saniye istemeyen son 2 haneyi takmaz ama sistemde çalışır şekilde kalabilir gibi farklı şekillerde kişi kendi düşüncesine göre kullanabilir.

est32

Merhaba,
Ben kart yaptırmayı düşünmüyorum ama ETE hocam bağış konusunda ciddi ise ben de katkıda bulunabilirim. Kart yaptırmasam da sayesinde öğrendiklerim için ETE hocaya borcum çok diyebilirim.

ete

Bir Posta çeki hesabı açmayı düşünüyorum. Hem site , hemde alan adları masrafları çıkar hemde ufak tefek alet edevat parası çıkar diye düşünüyorum. En önemliside çürük elmalar bu şekilde biraz elenir belki diye düşünüyorum.
Şu bilgiyi vermek bile beni zorluyor. Durduk yere ne gereği var bu işin diyorum bir yandan da kendi kendime ?.
Her neyse hala düşünüyorum.

Ete