PCB Yaptırmak

Başlatan emredal777, 30 Mart 2017, 21:00:55

acemdiyarı

Bence siz daha fazlasını zaten hak eden birisiniz hocam hiç şüpesiz, lakin bu iş dedikoduya dönerse işin faydasından çok zararı olacağını düşünüyorum kendi adıma, hızlı karar vermelisinizortada kalmamalı.

Saygılar.

er-da

foruma "Donate" butonu kaymanızı öneririm .yanlış olur diyorsanız en azından belli süreler içinde gözükür yaparsınız  birkaç ay gibi.. katılırım ..

F®T

ETE hocam düşünecek bir durum yok.Bu işin başından bu yana olması lazımdı.Her zaman katkıya hazırım.Saygılarımla.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

xc10

Sayın hocam bu güne kadar paylaştığınız saat projeleri  1302 temeli üzerine kurulu sanırım .....1307 üzerine kurulu paylaştığınız saat projesi hatırlayamadım yada ben mi gözden kaçırdım?

ete

Gözden kaçırmışsın var elbette. Saat(44) saat(45) projeleri 1307 ile yapılmıştır. Animasyonlu matrix saatler de 1307 ile yapılmıştır. Ayrıca saat(7) ninde 1307 li versiyonu vardır ama yayınlamadım. Değişikliği yapmak 10 dakikalık bir iş gerektiriyor. Bilen yapar. 1302 kodlarını çıkartıp 1307 kodlarını koyacaksınız. 1307 kodları DS3231 RTC yide çalıştırmaktadır.
Şemada da RST kalkacak DTA ve CLK hatlarına birer pullup direnci bağlayacaksınız o kadar.

ete

xc10

Benim elimdeki saat 44 ve 45 projeleri 1302 üzerine kurulu ilk versiyonlar sanırım..Animasyonlu matrix saati biliyordum zaten....İlk paylaştığınız 7 adet saat projesinden oluşan çalışmalarınız için düşünmüştüm ben....Şöyle yeniden bir inceledim kısaca baya versiyon değişiklikleri yayınlanmış haliyle takip etmek zor saat 45  projesini göremedim yada başka bir isimle yayınlandı...Ama formu bütün konularıyla her gün takip ederim...

emredal777

çin den saniyeli olmayan saat 45 projesinin kendi çizdiğim pcb sinden 10 adeti için kargo dahil 40 dolar ödemiştim dediğiniz gibi birde çinden fiyat alacağım( 1 adet fazla yollamışlardı sorduğumda hediye olduğunu söylediler.)
easyeda.com dan sipariş etmiştim diğerlerine göre fiyatı daha uygundu.üstelik 1 hafta da elime ulaştı.
kalitesi de hiç fena değildi.

xc10

saat45 projesini sana zahmet yüklermisin?

acemdiyarı

Benim aklıma söyle bir fikir daha geldi :) komple büyük bir plaket değilde seven segment bağlantılarını pcb üzerinde soket çıkışları oluşturmak ve seven segmentlere kablo ile aktarmak şeklinde olursa pcb den bi hayli yer kazanılmış olurki bu da önemli ölçüde fiyatı ucuzlamış olacaktır katılımda çogalacaktır yapan kişi istedigi şekilde sonrasını dizayn edebilir ister led ister seven segment.

Saygılar.

emredal777

easyeda.com 112$ + 93$ kargo
pcbway.com  163$ + 68$ kargo
seeedstudio.com kargo dahil 210$

Fiyatlar 50 adet içindir.

Elektronikprojem

Çinden teklifler yüksek gelmiş sanki .
Ete hocam siteye bağış konusunda ciddiyseniz ben de elimden geleni yaparım.
Üzerimde sitenin forum üyelerinin ve sizin emeği var. elimden geleni yaparım.

ete

Bağış konusunu rafa kaldırdım şimdilik. Pratik bir mesele değil. Paypal aktif olsa yapılabilecek bir şey iken sırf ödeme şeklinden dolayı işin pratikliği kaçıyor. Bir buton koyacaksın ona basınca bir ödeme sayfası çıkacak oradan kredi kartı ile ödeme yaptıracaksın falan zor işler burası alışveriş sitesi değil zaten.
Şimdilik elimizdeki tek alternatif bir posta çeki hesabı açıp sadece numarasını vermek ve oraya PTT den para aktarılmasını  istemek kalıyor ki buda ne kadar pratik tartışılır.
Araştırıyorum konuyu. Uygun bir yöntem bulursam hallederim ama şimdilik beklemede.
İlgilenenlere teşekkür ederim.
Ete