Dtmf şifre hane sayısı hakkında

Başlatan truvali, 08 Temmuz 2017, 01:43:15

truvali

Hocam iki hane yaparsam bu seferde 3 hane iptal oluyor

ete

Yaklaşık 6 gündür üzerinde düşünüyorum. Pek çok alternatif denedim. Ama her alternatif gelip bir noktada sorun çıkartıyor. Aklın yolu birdir derler ve yolu sabit 3 hane şifre kullanarak bulmuşum aslında. Ama epeyce deneme yaparak bu işin iki alternatifli olarak yapılabileceğine kanaat getirdim.
İki alternatifide burada açıklayacağım amacım açıklamama bakarak bu değişikliği sana yaptırmak. Yapamam dersen ücreti karşılığı yaparım.
Yol-1:
Şifre alma bölümü standart 3 hane şifre almayı bırakacak ve en az 2 hane aldıktan sonra geri dönecek. Dönüşte rakam değeri öneden olduğu gibi mevcut kodlarla karşılaştırılacak. Rakam bunların hiçbirine uymuyor ise tek hane daha alması için şifre al etiketine yollanıp geri gelecek ve tekrar mevcut kodlarla karşılaştırılacak bu sefer birine uyacaktır. Uymuyorsa zaten işlem en başa döndürülecektir.
Sıkıntı şifre kayıtları da yaşanacak ve alternatifler işin bu kısmını geçmek için oluşturulacak.
Diyelimki 2 haneli Ac1 şifresi kayıt edeceğiz. Programı yeni şifre almaya yolladığımız zaman 2 hane ile dönecek bunu kabul ettiğimizi programa ancak zaman aşımını geçerek anlatabiliriz. Değilse program en az 3 hane girmeye bizi zorlar. Bu nedenle 2 haneden sonra biraz bekleyip zaman aşımı yaratacak ve böylece yeni şifrenin kayıt edilmesini sağlayacağız. Bunun da bir sakıncası var elbette. Bir hata yapınca hatalı şifre otomatikman kayıt edilecektir. Halbuki zaman aşımını daha önceden işlem yapmadan çık alternatifi olarak kullanıyor idik.
Yol-2: bu alternatifte zaman aşımını yine eskisi gibi işlem yapmadan çık şeklinde kullanabilmek için yalnızca şifre değiştirirken 2 haneli şifreler başına 0(sıfır) ekleyerek gireceğiz. Mesela şifre=23 için 023 gireceğiz. Şifre bu şekilde kayıt edilecek ancak açma kapama işlemlerinde bu değer 23 olarak tuşlanacaktır. Birkerelik kayıt esnasında 023 olarak giriş yapmak sorun olmasa gerek.
Hepsi bu kadar. Programın baş kısmı önce 2 hane olmuyor ise bir hane daha alıp 3 hane değerlendirecek şekilde değişecek.
Şifre al kısmı standart 3 hane almayacak en az 2 hane alıp geri dönecek.
Başka yer değişmesi şimdilik gerek miyor ancak ihtiyaç olabilir bunu çalıştırınca anlayacağız.
Ete

truvali

hocam ilgi ve emeğiniz için çok teşekkür ederim yol 2 olabilir diye düşünüyorum ancak  zaman aşımı bölümünü kaldırmak yanlış şifre girince programın sabit bir şekilde beklemesini ve kartın voltajını kesip tekrar aktif edince düzeldiğini gözlemledik sizinle yapmıştık bu programı
hocam burda şifre al bölümü örnek 001 tuşladığımızda açma şifreler yeni kayıt yapılıyor biz bunu bir buton yardımı ile yapsak daha kolay olmaz mı
http://etepic.com/index.php/topic,469.msg5347.html#msg5347 bu sayfada öyle bir cevabınız var

truvali

veya bu adresteki   http://mekatel.com.tr/urunler/elektronik-kart-ve-devre-tasarimi.html gibi bir yazılım olurmu sadece tek role olacak birde zaman rolesine gerek yok

truvali

Hocam özelden ücretini yazarsanız sevinirim