RGB saat

Başlatan efor, 18 Mart 2012, 18:55:58

efor

hocam bakıyorum ama mesaj felan göremiyorum gelen giden mesajları.

efor

hocam ekte SMD TLC5940 için dip formatında PCB cizimini gönderdim. bu deney için uygunmudur ?

ete

Deneme için yeterlidir.

Ete

efor

Hocam son durum nedir? en son size mesaj atmıştım buradan, umarım gitmiştir. entegreyi test edebildinizmi ?

ete

Haftasonu epeyce uğraştım ama sanıldığının tersine çok komplike bir entgere. Henüz olumlu bir sonuç alamadım.
Data sheet'e bakarak direk 3 pinden haberleşitriip entegreye data yolladım. Ama baktım hiç hareket yok entegrede. O zaman anladımki bazı konuları atlamamak gerekiyormuş. Sonra biraz net de araştırma yaptım ve bazı ilave bilgilere ulaştım.
Aşağıdaki linkte yer alan programlama kartına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın. Bu entegreyi çözmek biraz zaman alacak sanırım.
http://www.ti.com/litv/pdf/slvc106

Ete

efor

Anladım hocam. bu entegreyi bize öneren arkadaş picbasıc kod örnegini paylaşmıştı onu incelednızmı hocam? bide o arkadasla iletişime gecelim eger o kodlarada baktıyusanız hocam.  3. sayfada duruyor kodlar

ete

Kodlara şimdi baktım. Doğru gözüküyor. Neyse bende benzer bir şeyler yazıyordum. Denerim.
Ancak yarın seyehate çıkmak zorundayım hafta sonu döneceğim.

Ete

efor

tamam hocam kolay gelsin

ete

Yaklaşık üç günden beri TLC5940 ile uğraşıyorum. Genelde akşamları uğraşırken olumlu sonuç alamayınca bugün sabahtan beri üzerinde çalıştım denemediğim alternatif kalmadı. Ama maalesef istediğim şekilde entegreye hakim olamadım. Kesik kesik çalışıyor. Çok yüksek frekans istiyor bu alet. Ama en önemlisi sürekli clk palsi istiyor. ANlayacağını zbizim saat sistemin epek uygun değil sanırım. Sanırım diyorum çünki çokda emin değilim açıkçası.
Bir çok araştırma yaptım. programlama akış şemasını buldum. Data sheet'i defalarca okudum. Bir vatandaşın çalışmalarını buldum onu okudum ama sonuç maalesef olumlu olmadı. Aslında entegreye komut verebiliyorum. Onu çalışma şeklinden anlıyorum ama alet benim istediğim gibi çalışmıyor. Son deneme olarak akşam 20Mhz de deneme yapacağım. Sonucu akşama yada yarın bildiririm.

Ete

efor

Anladım hocam, oda olmaz ise araştırdıgımız piclerden sipariş ederim. heralde baktıgımız picte tüm işlemleri yapabiliyoruz.

ete

Biraz evvel 20 Mhz de de dendim. Flash yaparak yanıyor. Sebebini ankamış değilim. Belkide entegreyitam çözemedik.
Okuyorum anladığımı sanıyorum ama pek de emin değilimi karmaşık bir entegre çünki.
Az da olsa ledlerin parlaklığı değişiyor ama benim istediğimden yada programladığımdan çok uzak bir sonuç veriyor.
Biraz daha uğraşacağım bakalım işin içinden çıkabilecekmiyim.

Ete

efor

tamam hocam, emekleriniz için cok teşekkür ederim

efor

hocam varmı bır gelişme ?  picprojelerde bu entegre ile ugrasanlar var sanırım hocam. olmazsa orada bir soruyum.

ete

Bir gelişme yok maalesef. İstersen sor bakalım sonuç alan varmıdır.
Ete

efor

tamam hocam. elemanın biri haberleşmenın 30 mhz gibi oldugunu soyluyodu herhalde hocam.