Volt-Ampermetre

Başlatan ete, 22 Mart 2012, 17:50:40

tvm45

Cesar35

hello erol how are you
About your voltmeter and ammeter project you can use this type of calculation do not use the lm358 thank you

ete

I know this system and used a lot of time also. But the reading resolution is so low in this system. For that reason LM358 is necessary to increase the resolution.

Ete

Cesar35

Good Morning
Even for a maximum of 2 amps.
thank you a hug

mmtkr

ETE hocam ben forumda yeniyim proje dosyasını bulamadım sanırım yok güncellemeniz mümkün mü internete projelerinizi bulabildim ama düzenleme yapamadım hex dosyası vardı sadece projenin ,  BLDC motor için her bir fazdan geçen akımı ölçmeye çalışıyorum bunu yapan projeler süresi var anlık geçen akımı ölçmek istiyorum

ete

Bu Volt-AMpermetre mesaj bölümü toplam 12 sayfadan oluşuyor. 1. ci sayfaya ve ilk mesaja gidersen orada mesaj altında rar dosyası şekilnde verildiğini göreceksin. Şimdi test ettim dosya yüklenebilir durumda.

Ete

mmtkr

Alıntı yapılan: ete - 01 Şubat 2022, 20:05:17Bu Volt-AMpermetre mesaj bölümü toplam 12 sayfadan oluşuyor. 1. ci sayfaya ve ilk mesaja gidersen orada mesaj altında rar dosyası şekilnde verildiğini göreceksin. Şimdi test ettim dosya yüklenebilir durumda.

Ete

Evet hocam sisteme kayıt olunca dosya göründü teşekkür ederim Size ulaşabilecegim bir e posta adresi yada sosyal medya hesabınız var mı iyi çalışmalar dilerim

ete

Benim mesaja bakarsan solda Yönetici yazısının altında bir zarf işareti göreceksin. Onun yanındaki işarete tıklarsan site içinden bana mesaj atabilirsin. Yada zarf işaretine tıklarsan direk mail atablirsin.

Hemen belirteyim üyelerimizin çoğunu ilgilendiren konular yada sorular için özel mesaj almayı sevmiyorum. Çünki sorulan soruların cevapları öğrenme açısından pek çok kişiyi ilgilendirebiliyor. Soruları buradan konu başlıkları altında sormanızı tercih ederim.

Ete

mmtkr

Alıntı yapılan: ete - 02 Şubat 2022, 12:23:55Benim mesaja bakarsan solda Yönetici yazısının altında bir zarf işareti göreceksin. Onun yanındaki işarete tıklarsan site içinden bana mesaj atabilirsin. Yada zarf işaretine tıklarsan direk mail atablirsin.

Hemen belirteyim üyelerimizin çoğunu ilgilendiren konular yada sorular için özel mesaj almayı sevmiyorum. Çünki sorulan soruların cevapları öğrenme açısından pek çok kişiyi ilgilendirebiliyor. Soruları buradan konu başlıkları altında sormanızı tercih ederim.

Ete
ete hocam bu paylaşılan kodu c dilinde baştan yazmak istiyorum önerdiğiniz bir kaynak  var mı daha önce hiç denemedim bu tarz kod yazımını

ete

C dilini biliyorum diyemiyeceğim yanlızca koda bakınca pek çok şeyi anlayabiliyorum.
Bu durumda olan birisi C konusunda öneride bulunamaz bende bir öneri yapamıyorum maalesef.
C dilini biliyor isen Basic bilmiyor isen işin mantığını anlamaya yada bu konuda yardım almaya çalışman daha doğru olur. Sonuçta mantığı öğrenince ve C dilinede hakim isen o mantık üzerine bir kod yazmak zor olmasa gerek. İşin mantığı konusund ayardımcı olabilirim. BUnuda genel mantık anlatımı şeklinde değilde satır satır kodu çevirirken takıldığın ve anlamını çözemediğin kodları açıklayarak yapmak isterim bu şekilde daha faydalı olurum diye düşünüyorum. Karar senin.

Mesajından çok açık anlaşılmıyor ama şayet C dilini bilmiyorsan ve programın C dilinde yazılmış versiyonu sana lazım ise yeni bir mesaj atıp bu konuda yardımcı olabilecek varmı diye sorabilirsin. Site de hem C dilini hemde Basic bilen bir çok üyemiz mevcut.

Ete

mmtkr

Alıntı yapılan: ete - 02 Şubat 2022, 13:50:25C dilini biliyorum diyemiyeceğim yanlızca koda bakınca pek çok şeyi anlayabiliyorum.
Bu durumda olan birisi C konusunda öneride bulunamaz bende bir öneri yapamıyorum maalesef.
C dilini biliyor isen Basic bilmiyor isen işin mantığını anlamaya yada bu konuda yardım almaya çalışman daha doğru olur. Sonuçta mantığı öğrenince ve C dilinede hakim isen o mantık üzerine bir kod yazmak zor olmasa gerek. İşin mantığı konusund ayardımcı olabilirim. BUnuda genel mantık anlatımı şeklinde değilde satır satır kodu çevirirken takıldığın ve anlamını çözemediğin kodları açıklayarak yapmak isterim bu şekilde daha faydalı olurum diye düşünüyorum. Karar senin.

Mesajından çok açık anlaşılmıyor ama şayet C dilini bilmiyorsan ve programın C dilinde yazılmış versiyonu sana lazım ise yeni bir mesaj atıp bu konuda yardımcı olabilecek varmı diye sorabilirsin. Site de hem C dilini hemde Basic bilen bir çok üyemiz mevcut.

Ete

ADCON1=%10000100
TRISA =%00000011
TRISB=0
TRISC=0

VOLTHAM  VAR WORD
AMPERHAM VAR WORD
TOP_VOLT VAR WORD
TOP_AMP  VAR WORD
VOLT     VAR WORD  
AMPER    VAR word

MV      VAR  BYTE