Dijital Güç Kaynağı

Başlatan ete, 31 Mart 2012, 12:55:58

bahadir

Alıntı yapılan: ete - 28 Eylül 2015, 21:02:59
Voltajı istediğin voltaja ayarlatmak zor değil. Ama bağladığın aletin hangi voltajla çalıştığını nereden yada nasıl anlayacaksın?
Bu konuda bana geçerli bir usul söyle gerisini ben halledeyim.

Ete
Sn ETE  hocam şöyle bir ihtimali  sorsam. güç kaynağımız 12 volt. bu kaynaktan;  12-36 voltaj arası ayarlanabilir  çıkış alabileceğimiz -yani çıkış voltajı ayarlanabilir- pic le çalışan bir devre nasıl olur?. :-\  çekilecek maksimum akımda 20 amper.

ete

Hiç bir fikrim yok. Verdiğim devre 10A re kadar çalışabilir ve istediklerini yapabilir.
20A lik olanı bulursan banada haber ver.

Ete

bahadir

Alıntı yapılan: ete - 30 Eylül 2015, 10:23:34
Hiç bir fikrim yok. Verdiğim devre 10A re kadar çalışabilir ve istediklerini yapabilir.
20A lik olanı bulursan banada haber ver.

Ete

peki ETE hocam teşekkürler. yalnız  dosyayı yeniden yükleyebilirmsiniz. indirmeye çalışıyorum ama bir türlü inmedi .linktemi bir sorun var acaba. teşekkürler
birde daha önce sormuştum  ; bununla çıkış akımını 8 ampere sabitleyebilirmiyiz. bağlamak istediğimiz ünite fazla akım çekmek istesede 8 amperde sabit tutabilirmi. teşekkürler :)

ete

Akımı 8 amper değerine sabitlemek için yapman gereken şey yalnızca set akım değerini  8.00 olarak ayarlayıp bırakmak. Böylece devre 8 amperden fazlasının çekilmesine müsaade etmez.
Ancak bu devreden sürekli 8 A akım çekemezsin. Çıkış transistörleri çok fazla ısınır vede kısa süre sonra bozulurlar. Bunu yapabilmek için çok geniş kanatlı soğutucu kullanman ve gerekirse soğutucuları bir fan ile soğutman da gerekebilir.

Ete

bahadir

soğutmayı yaparım. peki tekrar yükleyebilirmisiniz.

ete

Şimdi yükleme yaptım sorunsuz yüklüyor. Dosyada sorun yok . Sorun sende olmalı.

Bana kalırsa yeniden denemelisin.

Ete

bahadir

evet şimdi indirebildim teşekkür ederim :)