araç geldiğini anlayacağım metal dedektörü

Başlatan fatih88, 30 Aralık 2019, 22:26:24

Hattuşa

Bu eki görüntüleyemezsiniz.

winrarı pc den kaldırıp başka bir winrar yükledim. şimdi denermisiniz problem varmı winrar da

fatih88

abi aynını bende yaptım olmuyor bir türlü yandex paylaşım yapman mümkünmü? başka türlü olmayacak resim formatındaki görüntüyü büyütünce bazı değerleri okunmuyor o yuzden ısrarım affınıza sığınıyorum
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

İlyas KAYA

Winrar kullanmayın 7zip kullanın. Hem ücretsiz. Ücretsiz programlara alışın. Ticaret yapmaya başladığınızda başına dert almayın.

Bu bir bariyer mi bahçe kapısı mi ?
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Hattuşa

7zip ile yaptım bu seferde mi yemez acaba

fatih88

bu sefer aldım abi olmadı bende onu indireyin

ilyas abi bu firma otomatik kapı işi yapıyor hem  bariyer hemde bahçe için kullanacaktır muhtemelen

pro tr hocan yabancı bir sitede osilarör colpitts olacakmış senin devrenin sadece transistör ve bobinli yerini yaptım mevcut bobin 40uh kondansatör de 100nf taktın sinyal jenaratöründen 36,7khz veriyorum (internet sitesinden frekans değerini aldım)ama bobin ucundan hiç sinyal yok 11v dc var ucunda

ekte bu loop dedektör şeması var pic den buna osc çıkmıyor hic

www.fayelektronik.com

Hattuşa

demekki bunlar bahsettiğim 2. yöntemi kullanıyorlar muhtemelen, benim burda yardımcı olmaya çalıştığım sistemin mantığını anlatmaya çalışmak. siz hangi yöntemi kullanmak isterseniz o yöntemi kullanın. verdiğiniz şema da TX katı yok sanırım. sadece tx katından bc847 ile frekansa çevirip t0cki ile counter işlemi yapmışlar.T0cki 8 bitlik bir sayıcı ne kadar hassas olur veya 8 bit hassasiyet yeterli gelir bilemem. sonuç olarak yöntemi gösterebilirim. ama 1-1 olarak bilemem. mesela 2. yöntemi kullanmış olsaydık ben daha basitce 1 cond. 2-3 direnç ve 1 comparator ile mcu ya rd. bu devrede neden bu şekli kullanmışlar tecrübe etmedim. burada iş sizin tercihinize kalmış, 1-1 kopyeleyip geliştirmek isteyebilirsiniz bunda da yardımcı olurum takıldığınız yerde veya yeniden de tasarlanabilir benim için farketmez. sonuç olarak yöntemler aynı uygulama tercihe bağlı. mesela neonları hiç bilmem hiç tecrübem yok. siz şimdi benden ne tür bir yardım istiyorsunuz?

fatih88

Göndermiş olduğum şemada mcu kısmından cihaza hiç osilatör gelmiyor osc yi mosfet ve minik modem bobiniyle yapıyor galiba
Hocam vakit ayırdığınız için teşekkür ederim hiç usanmadan yazdınız bu dedektör işi baya sıkıntılı ve sıkıcı imiş biraz daha araştırma yapayım takıldıgım yerdede size sorarım olmadı sizin dediginiz gibi 2. Yöntemi yaparım sizin yardımınızla tabi iyi geceler

www.fayelektronik.com

Hattuşa