Hc 06 Bluetooth modülü

Başlatan Celal Kızılırmak, 19 Ocak 2022, 07:55:49

Celal Kızılırmak

Değerli ustalarım
Hc06 Bluetooth modulum var.modulu Arduino nün 3,3v beslenmesinden besledigimde sorun olmuyor modülün ışığı yanıyor ve bağlantı gerçekleşiyor.ancak 5v ile besledigimde ışığı yanıyor ama ne Bluetooth da görünüyor nede baglati gerçekleşiyor.arduino haricinde herhangi bir güç kaynağından besleme yaptığımda 3,3v veya 5 volt hiç bir zaman bağlantım gerçekleşmiyor.nedeni nedir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

er-da

harici kaynağın GND sini arduino GND ile bağlantısı yapıyormusun .

Celal Kızılırmak

Er-da Arduino ile kullanmayacağım farklı bir sistemde kullanacağım.

er-da

Celal Kızılırmak

Bilgisayar güç kaynağı ile besliyorum.

er-da

modül üzerinde 5v u 3,3v çeviren  regulatör ic si var  5v verdiğinde  onun çıkışı nı ölç şemadaki gibi 3,3v okumalısın

modüller arası regulatör farkları var sen hangisini kullanıyorsun

Celal Kızılırmak

Arduino 5v ile besliyorum 3.33 volt ölçüyorum harici 5 volt ile besliyorum yine 3.33volt ölçüyorum.
arduino 3.3 volt ile besliyorum 2.48 ölçüyorum bağlantı yapabiliyorum. Harici 3.3 volt ile besliyorum 1.26 volt ölçüyorum ışığı bile yanmıyor.

ahmet_zxc

hocam o modüller 3,3v ve haberleşmesi de 3,3v olmalı.

5 voltta ya zarar görür ya kararsız çalışır.

girişine gerilim regülatörü ile besleme girişi yap.

haberleştiğin sistem 5v ile çalışıyorsa haberleşmeye de Lojik Gerilim Seviye Dönüştürücü - Logic Level Converter tak. muhtemelen sorun bu

mehmet

Alıntı yapılan: Celal Kızılırmak - 19 Ocak 2022, 16:34:26Bilgisayar güç kaynağı ile besliyorum.
Bilgisayar güç kaynakları, +5V üzerinden
refereans alarak kararlı çalışır.
+5V üzerinde en az 100mA akım çekecek bir
direncinizin olması lazım ki diğer çıkışlar
doğru çıkış gerilim versin.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr