Phillips Air Fry HD9867 şema

Başlatan ete, 16 Mart 2023, 17:09:32

ete

Arkadaşlar,
Bu air fryer ile ilgli bir sorunum var. Çalışmıyordu içinden ploft diye bir ses çıkmış.
Söktüm bakınca 1W civarında bir direnç yanık gözüküyor. Üst rengi Turuncu alttaki iki renk yanık olduğu için okunmuyor renk kaybolmuş en altta beyaz renk varmış o okunuyor. Bu direnci değeri lazım.
Birde üzerinde bir röle var oda yanık gözüküyor kenarından bir delik açmış yanınca. Onu piyasada bulabiliyorum. Ancak direnci değeri lazım. Bilen eden elinde olup bakabilecek birisi yada şemasına ulaşabilecek bir arkadaş varsa direncin değerini öğrenmek isterim. Kartın üzerinde  R101 diye geçiyor.

Selamlar
Ete

İlyas KAYA

Kart bu mu hocam

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-do-frytkownicy-philips-hd9867-90-12906566922

R101 mi tam okunmuyor ama diğer direnç r100 ise bu r101 gibi görünüyor.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

ete

Direnç bu, renklerine bakılırsa 33 Ohm olarak okuyorum. Sanırım doğru değer bu.
Çok teşekkür ederim İlyas işe yaradı.

Ete

İlyas KAYA

Evet hocam 33 ohm. Linke tıklayarak diğer elemanlari da görebilirsin pc den yaklaşıyor mu bilmiyorum ama telefondan yaklaşınca okunuyor epeyce

ete

Hepsi okunuyor ancak röle bulamadım özdisanda var gibiydi stok yokmuş. Normal 12v 5 veya 4 bacak kare röle 10A den büyük olmalı akım değeri.
Ete

elektro77

Alıntı yapılan: ete - 17 Mart 2023, 15:56:39Hepsi okunuyor ancak röle bulamadım özdisanda var gibiydi stok yokmuş. Normal 12v 5 veya 4 bacak kare röle 10A den büyük olmalı akım değeri.
Ete
Rölenin marka modeli ne hocam ben bendekilere bir bakayım. Varsa göndereyim.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

Cesar35

Cesar35

ete

Cesar ,
Thank you but this is not the same card om me. It is belong to the different model I think.
Anyhow thank you.
Ete

inventor

Röleyi bulabildiniz mi? Resim veya kod var mı?
İlmin en büyük düşmanı, sabırsızlıktır. (Şems-i Tırmizi)

ete

Röleyi bulamadım. Ama en azından sistem çalışacakmı göreyim diye 10A lik bir röle takıp denedim ama sistem çalışmadı. Anladığım kadarı ile işlemci ve display veya led sistemini çalıştıracak olan 12V luk düşük voltaj kısmı çalışmıyor. Kartın üzerinde Viper 06L9138 diye bir entegre var. Bu olsa gerek gereken voltajları ayarlayan. Ama bulunurmu bilemem. Sanırım komple kartı almak gerek de sadece Polonyada satılıyor başka yerde yok gibi.

İlgilenenlere teşekkür edeirm.
Ete

elektro77

Alıntı yapılan: ete - 18 Mart 2023, 12:04:29Röleyi bulamadım. Ama en azından sistem çalışacakmı göreyim diye 10A lik bir röle takıp denedim ama sistem çalışmadı. Anladığım kadarı ile işlemci ve display veya led sistemini çalıştıracak olan 12V luk düşük voltaj kısmı çalışmıyor. Kartın üzerinde Viper 06L9138 diye bir entegre var. Bu olsa gerek gereken voltajları ayarlayan. Ama bulunurmu bilemem. Sanırım komple kartı almak gerek de sadece Polonyada satılıyor başka yerde yok gibi.

İlgilenenlere teşekkür edeirm.
Ete
Hocam kartı bana gönderin ben tamir ederim büyük ihtimalle. Zaten o 33 ohm direnç patlamışsa viper kesin uçmuş oluyor. Değişirse sorunsuz çalışma olasılığı yüksektir. Hatta kartın 12 volt hattına viperi söktükten sonra direk 12volt verirseniz çalışıp çalışmayacağını anlayabilirsiniz. Mcu nun sağlamlığını bu şekilde anlıyorum viperi değiştirmeden. Eğer mcu çalışırsa viperi değiştiriyorum.
Karaköy de var:
https://karakoyelektronik.com/entegre-opamp/viper06l-83263?SubmitCurrency=1&id_currency=1&srsltid=Ad5pg_FeYM2WgF-YVbk2AuZGIrzwnEnEEFa78HkIQE8A6_6qxKgJUyY11M8
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

İlyas KAYA

146 lira mı 🫨 o neymiş o kadar pahalı 😅

Bence kendi devrenizi de yapıp çalıştırabilirsiniz aman aman birseyi yok. Bu modelde sadece yiyecek tanima vardı galiba. Bende bir alt modeli var. Tek yaptığı geri sayım ile fan ısıtıcıyi çalıştırmak.

Cesar35

hello plz
Here are some used components