STM32 İLE ESP32 WİFİ-BLUETOOTH KULLANIMI (MIT APP INVENTOR)

Başlatan Dinçer ÖZTÜRK, 08 Ocak 2024, 14:02:51

Dinçer ÖZTÜRK

Arkadaşlar merhaba..
Stm32 serisi mcu ile ESP 32 modül kullanarak mit app inventor ile tasarlamış olduğum uygulama üzerinden kontrol sağlamaya çalışıyorum.Daha önce hc-05 ve hc-06 serisi bluetooth modüllerle çalışmalarım oldu.Şimdi ise hem android hemde ios üzeriden kontrol sağlayacağım bir proje geliştirmekteyim.ESP32 WROOM-32U modül kullarak gerçekleştirmeye çalışıyorum.Modülü enerji verdikten sonra bluetooth ile cihazı bulamıyor.Wifi üzerinden modüle bağlanabiliyor fakat mit app inventor üzerinden modülün IP adresini girerek veri göndermeye çalıştığımda URL bulunamadı uyarısı alıyorum.Genelde arduino ıde üzerinden esp32 geliştirme kartına kod yüklenerek projeler geliştirilmiş ben ise stm32 ile esp modülün sadece kendisini kullnarak bağlantı kurup veri gönddermeye çalışıyorum tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar

Hattuşa

sorununuz çok genel olmuş, tam olarak hangi kısımda sorun yaşadığınızı anlayamadık. kod şema vb dökümanlarla tekrar sorabilirmisiniz

Dinçer ÖZTÜRK

Hocam kısaca ios ve android cihazlarla uyumlu uart ile haberleşebileceğim bluetooth modül arıyorum :) Elimde HM-10 modül var androidde görebiliyorum ios ta göremiyorum her ikisi içinde uyumlu bir modül olduğunu sanıyordum

mehmet

Eğer ESP32 kullanıyorsanız ve ağ
üzerindeyseniz; BT gereksiz bana
göre.

Direkt IP üzerinden haberleşme veya
Telegram gibi uygulamalar ile güzel
işler çıkmakta...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ahmet_zxc

biz esp32 nin hangi wifi ye bağlanacağını ve şifresini ble ile bağlanıp esp ye giriyoruz.

esp 32 bu iş ve çok daha fazlası için ideal ve yeterli.

tüm platformlarda çalışan bir app var. app inventor u bilmiyorum. bizim app i bir arkadaşımız flutter da yazdı.

Dinçer ÖZTÜRK

yanıtınız için teşekkür ederim.Flutter a geçiş yaptım arge sürecim devam ediyor bu arada ESP nin hangi ürününü kullandınız acaba

ahmet_zxc

esp32-c6 ve esp32 s3

birini pilli uygulamalar için kullanıyoruz..