50hz kare dalga tesbiti

Başlatan sezer, 24 Mart 2024, 20:27:47

elektro77

Alıntı yapılan: sezer - 31 Mart 2024, 01:03:22elimden gelen birşey varsa yardımcı olmaya çalışırımö hocam dosyalarım işyerindeki pc imde ben sana start için gerekli olan ı2c komutlarını sırasına göre atarım.

bir konuda yardıma ihtiyacım var ama baya büyük bir düşünce bir dsp katı tasarlamayı düşünüyorum stm32 yada esp32 ile  dspmin konfigürasyon ayarlarını pc üzerinden  uart yada wifi ile ayarlamak istiyorum.

örnek olursa sigma studioda hazırladığım dsp programını göre sigma studio olmadan dspnin gain delay crossover eq limiter compresor ayarlarını yapıp eproma kaydetmesini istiyorum. pc ye pyton da program yazmayı bilmediğim için büyük ihtimalle esp ye yönelip webserver ile bu işi halletmeyi deneyeceğim. büyük ihtimal kodu arduino ide üzerinden yazarım ki hali hazırda sigmadsp kütüphanesi mevcut.

uzun zamandır amfi tasarımı smps tasarımı çizimi yapıyorum birkaç numune pcb ürettirdim uzak doğudan. tek eksik kaldığım kısım dsp kısmı. aslında dsp için ısı korumasından voltaj ölçümüne kadar herşeyi hazırladığım sigma studio kodum var. ama iş ticariye dönerse imalatçıya bir program sağlamam gerekecek.

neyse biraz karışık oldu sanırım :)
Bu konularda sana yardımcı olmaya calışacağım. Bunları yapacak potansiyelin var.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"