Transformatör değeri

Başlatan devreci22, 10 Ağustos 2024, 13:00:51

devreci22

Elimde bir trafo var gerilim Değerlerini bilmiyorum trafonun kablo kesiti ve  ohm değerini multimetre ile ölçümlerini yapayım aynısından sarabilir miyim (örnek trafo sağlam) yardımcı olurmusunuz

ete

Yapacağın ölçümler yaklaşık tel boyunu verebilir ancak spir sayısını vermez.
Bu nedenle ölçümlerle bu trafo yeniden sarılamaz. Bilgiler yetersiz kalır.
Trafocuya götürsen adam trafoyu söker tur sayılarını bulur ona göre yeniden sarardı.

Ete

devreci22

Teşekkür ediyorum ete hocam bilginiz için trafo elektrikli çit makinası nın benim düşüncem kablo kesiti ni ve ohm değerine göre yakın bir trafo üretmeye çalışıyor um
Ve ;bbj cihazlar nasıl oluyorsa bir 10bin volt 15 bin ....25 bin volt oluyor bilginiz doğrultusunda açıklayabilir misiniz 🙏

ete

kullananların elektrikli çit dedikleri sistem olsa gerek. Burada temel fikir genelde 12V dan veya direk 220V AC şebeke voltajından 10.000-20.000V luk yüksek (ama akım olarak çok düşük) gerilim elde ederek hayvanların zararsız bir şekilde çarpılmalarını ve çitten uzaklaşmalarını sağlamak.
Yüksek gerilim değerini tam olarak bilmiyorum yüksek bir değer ama ben binler seviyesinde olduğunu bilmiyorum sen söyledin diye o şekilde söyledim.

Ete

onurinci

Fencer'ler genelde sürekli akım vermezler. en ucuzu Mazotlu kalorifer ateşleme trafosudur. mobilet, motosiklet ateşleme trafosuda olur, bir zamanlar eski otoların indüksiyon bobinleri ile yapanlarda vardı. süreklide trafo yanar. bir devre bunu telefon karşıdan zili çalıyormuş gibi 3 saniye voltaj yok , 1 saniye voltaj var gibi kontrol eder. Neon reklam trafosu tavsiye ederler tercih etmeyin. 50mA'dan fazla verir. diğerleri 2...5mA versede emniyet için 5 yada 10 adet paralel minik neon lamba ile ana taşıyıcı tele seri tatbik edilir. TSE'nin sayfasında incelemek lazım EMO ya sormak lazım.biri ölür üstünüze kalır.ben etik bulmadığım için hep uzak durdum. böyle bir şey gerçekten çok tehlikeli...

ahmet_zxc

mor ışıklı sinek öldürme cihazının trafosunu kullansanız.

kendim sarıcam derseniz lise den kalma notlarım ektedir, bir ömür denenmiştir..

devreci22

Hepinize teşekkür ediyorum çok sağolun var olun ete hocam sizede ayrica teşekkür ederim 🙏