60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

kuylus

7805  ters o şekilde takarsan  patlar, ayrıca bayağı uğraştın  bu saati yapabilmek için keşke bu devreyi yapıp çalışanların birinden çalışan tam devre  çizimini isteseydin, bir sürü zaman ve malzemen boşa gitti,  tabi tecrübe  böyle edinilsede  fırsatlarıda değerlendirmek  lazım, yinede  kolay gelsin  umarım  uğraştığına değer  güzel bişey çıkar ortaya

KUYLUS

kursadkurtbey

Teşekkür ederim Kuylus hocam ben kendimden birşeyler yapabilme taraftarıyım ondan dolayı uğraştım bukadar. 7805 ters mi bağlanmış hocam bildiğim kadarıyla orta bacak gnd diger bacaklar 5 veya 12 olur diye biliyorum.

ete

Kursad,

7805 ters bağlı. Devredeki numaralandırma ile 1 nolu bacaktan 12-16V girer. Orta bacak GND (bu doğru) 3 nolu bacaktan ise 5V çıkar. Sen 5V tarafından giriş yapıp 12V tarafından çıkış almışsın.

Ete

kursadkurtbey

Anladım hocam onu duzeltirim. Onun haricinde bir sıkıntı var mı hocam bağlantı ları iki defa baştan sona inceledim birşey bulamadım ama birden fazla gözün bakması daha farklı elbette tekrar teşekkür ler.

ete

Dünyanın en zor işlerinden birisidir devrenin doğruluğunu kontrol etmek. Bakarsın ama bazen yanlışlığı göremezsin.
Bu nedenle ben genellikle ölümcül hataları ararım. Kısa devreler yanlış besleme bağlantıları gibi. Entegrelerin normal bağlantılarını pek kontrol edemedim. İki ayrı göz gerekir bunu yapmak için. Birde vakit alan bir iş. En güzeli yanına birisini al biriniz şemaya diğeriniz ise PCB ye bakarak teyidleşiniz.

Ete

kursadkurtbey

Tamam hocam teşekkür ederim. Iyi çalışmalar

ibrahim

Selamun aleykum cumleten arkadaslar yeni uye oldum burayaaa cokk guzel bir forum sitesi .d

kursadkurtbey

ibrahim

Hos bulduk kardesm bn bu saati oncedn yaptim ama baska bir kaynakdan bulmustum
Ama calismdi dogru duzgun surekli geri kalio yaa sebepi ne pic programimi sikintili
Etem hocanin paylastigi saatin videosunu izledim harika ellerine saglik cok da guzel olmuss

kursadkurtbey

Kardeş ben de yaptım ilk anda dediğin gibi geç kalıyordu ete hocamın tavsiye siyle kaliteli kristal bulmalisin o zaman düzeliyor. Ben dijital kol saatinden söktüm.kolay gelsin başarılar.

ibrahim

Bu kol saati ucuz cin mali kol saatinden söksem olur mu kardes

ete

Saati yapan çinliye sorman lazım. Nasıl kristal kullandığını o biliyor çünki.
Ete

ibrahim

Bu kristalin ozellegi ne ise soylermisin admin bn aliyim satilio ise

ibrahim

Kizma ete hocam bn bilmedim bir konu o yuzden sordum yaniii

ibrahim

ete hocm bn senın yaptıgınn saatın vıdeosunu ızledım on numara olmus cok guzel calışıyo .
aynı o sekılde calısan saatin dokumanları paylasırmısınız rica etsem