DTMF Projeleri

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 19:05:04

TA5AAT

PORTA=0:PORTB=0
TRISB=%00000001 'PortB.0 giris digerleri çıkıs yapıldı.
TRISA=%00111111 'A portu tamamı çıkıs yapıldı.

TA5AAT

hocam hangi satıra bu PAUSE 2000  ROLE=0 eklemeliyiz saygılar..
veya LOW ROLE komutunu..

ete

ACMA:  etiketi altında şu satırları bul
    IF SAYI=1 THEN
        IF durum.1=0 THEN
        GOSUB SES1
        PORTB=DURUM | %00000010
        goto ROLEKONTROL
        ENDIF
    ENDIF

Bu satırları şöyle değiştir;

IF SAYI=1 THEN
        IF durum.1=0 THEN
        GOSUB SES1
        PORTB=DURUM | %00000010
        PAUSE 2000
        PORTB=DURUM & %11111101
        goto ROLEKONTROL
        ENDIF
    ENDIF

Ete

TA5AAT

hocam TEŞEKKÜRLER elinize saglık..

TA5AAT

hocam sistem güzel çalışmakta ARAÇ uzaktan çalışıyor ve hatda KAPANIYOR bu çalışma sisteminde sadece # KARE yazılımdan kaldırabilirmiyiz sadece (1) basınca çalışsa sistem.
TEŞEKKÜRLER saygılar..

ete

Onu kaldırmak uzun prosedür. Kalsın şimdilik.

Ete

TA5AAT

Merhaba   E.T.E  hocam hocam bu normal şekli ile çalışan yazılım AÇ KAPA şeklinde..

ete

Telefon klavyesinden yanızca 0-9 -10 -11 -12 rakamlarına karılık gelen tuşların değerleri aktarılabilir.
Dekoder entegresinin neyi alıp verebildiğini bilemiyorum.

Şifre programdan da değişebiliyor kullandığımız şifre 4 haneli rakamdır sen galiba tek haneyemi düşürmek istiyorsun anlamadım.

Ete

TA5AAT

hocam bu devre denemeye çalışmakta..

TA5AAT

hocam ben MÜFTÜLÜGE  gidip gönderilen TON ları ögrenim onuda belirtim saygılarımla Teşekkürler..

TA5AAT

evet. hocam şifreleri ögrendim.

yıldız yıldız  **  açma

( d )  kapama

TA5AAT

hocam benim arşivde şu şekilde bir DTMF kontrol yazılım var. bu şifreleri buna uygulasak dahamı basit olur saygılar..

TA5AAT

bu yukarda örnegi verilmiş yazılım çok güzel çalışmakta.. sadece ON OFF EZAN WAAZ

ete

Çoğu zaman bir programı tadil etmek yerine yeniden yazmak tercih ettiğim bir yol oluyor. Sebebide mevcut programın mantığını anlamak için çok fazla zaman harcan ması gerektiğidir. Yapacağınız değişikliği nasıl nereye uygulayacağınızı anlamak epeyce uzun sürüyor. Senin istediğinde aynı şey. Bu kendi yazdığım programlarda başıma gelen bir olay ki programı başkası yazmış ise bu daha da zor oluyor benim için. Çünki herkesin kendine göre bir program yazma mantığı vardır. Kendi mantığımı her yerde tanırım. Ama başkalarının yazdığı üzerinde epeyce düşünmek gerekir. Uzaktan kolay gibi gözükebilir. Ama gözüktüğü gibi değil maalesef. Bu değişiklikleri şu anda yapmam mümkün değil. Boş bir zamanımda üzerinde düşünürüm. Yapabilirsem yapar koyarım.

Hadi açma işini anladım" ** " önce ilk yıldız kodu (11) beklenecek alınmış ise ikincisine bakılacak.
Ama kapatmayı anlamadım Nedir "d" tuş takımında "d" diye bir tuş yok. Nedir bunun karşılığı.?

Ete

TA5AAT

evet saygı duyarım..
A-B-C-D  kodlarıda mevcut   0-9 dan sonra

10  11  12  13  14  15  kadar kodlar var sanırırm
*
#

A

B

C

D